چطور در عکاسی ترکیب بندی کنیم ؟
1396/01/21 | تعداد نظرات :4
چطور در عکاسی ترکیب بندی کنیم ؟

نقش ترکیب بندی در عکاسی بسیار کلیدیست و اطلاع از فرم های مختلف ترکیب بندی باعث ثبت عکسهای جذاب تر خواهد شد پس با ما همراه شوید تا با معرفی برخی از اشکال تکنیک ترکیب بندی عکاسی خود را بهبود ببخشید .

نکته : اصولا هنر عکاسی کاملا سلیقه ایست و با مطالعه و یادگیری تکنیک ها این شمایید که باید از عکس راضی باشید.

ترکیب یک سوم

ترکیب یک سوم

یکی از پر استفاده ترین ترکیب های عکاسی ، یک سوم است و معمولا عکسهای به ثبت رسیده با این قانون عکسهای جذاب خواهند بود و یک بالانس مناسب بین سوژه و پس زمینه را در خود دارند . عکسهایی که با این تکنیک می گیرید طبیعی تر و جذاب تر خواهند بود در مصاحبه های تلویزیونی از این تکنیک بسیار بهره می برند .

ترکیب مثلثی

ترکیب مثلثی

این فرم تقریبا در تمام چیزهایی که ما میبینیم هست و بهترین راه برای ترکیب بندی هاست مانند بکار بردن از خطوط ، جاده های و اما یکی از بهترین کاربردهای این ترکیب مثلثی القا، حس ثبات و بی ثباتی می باشد .

ترکیب بندی وزن بصری

ترکیب وزن بصری

توضیح این نوع از ترکیب بندی بندی به راحتی نمی شود . وزن بصری فراتر از سایز یک سوژه در تصویر می باشد و به چیزی در تصویر گفته می شود که اول در عکس دیده شود و زمان بیشتری صرف نگاه کردن توسط مخاطب می گیرد. اگر درک درستی از وزن بصری در عکس پیدا کنید و با خلاقیت خود ترکیب کنید می توانید مخاصب خود را در جهتی که می خواهید هدایت کنید.

ترکیب انرژی خطوط

ترکیب انرژی خطوط

این نوع از ترکیب بندی از انرژی که از ترکیب خط و خطوط موجود در اطرافتان است تشکیل میشود و تصویری جذاب را تشکیل می دهد خطوط مرکز تصویر اطراف پخش می شود

ترکیب بالانس

تکنیک بالانس

تکنیک بالانس پایه تمام ترکیب بندی ها می باشد و می تواند عکس را از بی نظمی به یک هارمونی و نظم تبدیل کند . اگر شما عکسی را با یک خط فرضی به دو قسمت مساوی تقسیم نمایید سوژه هایتان را در ۲ قسمت به گونه ای قرار دهید تا عکستان نا متعادل به نظر بیاید .

ترکیب بندی تو در تو

این سبک بسیار مناسب است برای هدایت کردن چشم های مخاطب به یک نقطه خاص که مد نظر شماست و با صحنه ای که از عوامل تو در تواستفاده می شود می توان عمق میدان را نشان داد . به عنوان مثال اگر شما سی و سه پل را از کنار عکاسی کنید به همین سبک دست می یابید . در این نوع تکنیک از ترکیب بندی بالانس به طور مساوی در تمامی نقاط عکس بهره ببرید.

ترکیب بندی  افقی

عکس غروب

زمانی که عکس به دو بخش افقی تقسیم می شود با استفاده از المان هایی چون ساختمان ، درختان ، دریا و به این ترکیب رسیده اید این زمانی که شما تشخیص بدهید که چه بخشی از عکستان جذابیت بیشتری دارد .

امید وارم با توضیحاتی که داده شد و معرفی برخی از تکنیک های ترکیب بندی کمکی به ثبت عکسهای زیباتر برای شما کرده باشیم . به امید موفقیت روز افزون شما . آتلیه کودک کفشدوزک

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
برچسب ها
آخرین پست ها
تبلیغات متنی