نورپردازی در عکاسی کودک
1396/01/20 | تعداد نظرات :4
نورپردازی در عکاسی کودک

نورپردازی در عکاسی به طور کلی یکی از شاخصه های بسیار مهم و اساسی و تاثیر گذار است، تاثیر گذار از این جهت که می تواند در کیفیت و زیبایی اثر و هم در آنچه عکس میخواهد به بیننده القا کند اثر گذارد. لذا در این مقاله به چند مورد در خصوص نورپردازی در عکاسی از کودکان اشاره می کنیم :

شدت نور یکی از مواردی است که باید مورد توجه قرارگیرد در صورتی که شدت نور زیاد باشد با ایجاد سایه و نشان دادن موارد ی که شاید بصورت طبیعی در چهره وجود دارد ولی دلیلی برای نشان دادن آن درعکس وجود ندارد می شود، به همین دلیل باید در عکاسی از کودک دقت شود شدت نور ملایم باشد.
نوری که در سایه قرار دارد و یا از پنجره به داخل تابیده می شود بسیار ملایم است. پیشنهاد ما به شما این است که در هر دو حالت از کودک خود عکس بگیرید تا متوجه شوید که حالت دوم مشکلات حالت اول را نداشته و عکسی بسیار زیباتر و جذاب تر بدست می دهد.
درعکاسی کودک باید به جهت تابیده شدن نور دقت کنیم بنا به حالت و مفهومی که میخواهیم عکس گویای آن باشد باید جهت تابش نور را تغییر دهیم 

هنگامی که میخواهید در فضای منزل یا محیط هایی که به نور بیرون دسترسی ندارید عکاسی انجام دهید می توانید از نور مصنوعی استفاده کنید در مرحله اول تمامی چراغ ها را روشن کنید تا از قرمزی چشم در عکس جلوگیری شود و در این حالت برای عکاسی از نور فلش استفاده کنید کودک را بطور کامل در دامنه نور فلش قرار داده و عکاسی کنید.

هنگامی که از نور فلش برای عکاسی استفاده می کنید مراقب باشید که اشیای که مانند آیینه نور را بر می گردانند مانند پنجره، عینک و... در دامنه اثر گذاری نور فلش قرار نگیرد تا از درخشش های بی دلیل در عکس جلوگیری شود.

اگر رعایت این موارد برای شما دشوار است می توانید با مراجعه به یک آتلیه تخصصی کودک عکس هایی تخصصی و حرفه ای با رعایت کامل موارد عکاسی از کودکان خود به ثبت برسانید.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
برچسب ها
آخرین پست ها
تبلیغات متنی