۱۰ نکته کلیدی جهت ثبت عکس هایی شیرین تر از کودکان
1396/01/21 | تعداد نظرات :0
۱۰ نکته کلیدی جهت ثبت عکس هایی شیرین تر از کودکان

۱- برای عکاسی کودک از حداقل لوازم استفاده کنید

زیاد بودن وسایل و ابزار نورپردازی می تواند باعث خجالت و ترس کودک شما شود ، عکاسی از کودک بهتر است در آتلیه عکاسی مناسب برای کودکان انجام شود در حالی که عکاس از کودک فاصله می گیرد و نیاز به استفاده بیش از حد وسایل نور پردازی نیست .

۲- پیش از شروع عکاسی با هم هماهنگ شوید

پدر مادر کودک می تواند ایده های خوبی در مورد عکاسی از کودک خود به شما بدهند ، همیشه قبل از عکسبرداری در مکانهای عمومی از والدین سوال کنید ، اگر قصد استفاده تبلیغاتی از عکسها را دارید باید از والدین بخواهید فرم رضایت نامه و قرار داد را امضا کنند .

۳- با کودکان صحبت کنید

اگر قصد دارید از فاصله نزدیک از کودکان عکاسی کنید با آنها صحبت کنید چون در غیر این صورت کودک به شما به چشم یک متجاوز نگاه می کند . باید از مهارت های خود برای ایجاد آرامش در کودک استفاده کنید .

۴- از دادن ژست های متعدد بپرهیزید

کودکان معمولا کم رو هستند پس دایما از آنها نخواهید که به اینصورت یا آنصورت بایستند وقتی آنها شما و دوربینتان را بپذیرند در هر حالت عکسهای خوبی از آنها می توانید بگیرید

۱۰ نکته کلیدی جهت ثبت عکس هایی شیرین تر از کودکان

۵- روی زانو عکاسی کنید

بهترین حالت برای عکاسی این است که ارتفاع دوربین با چشم کودک هم سطح باشد پس روی زانو بنشینید و بجای نگاه کردن از دید یک بزرگسال وارد دنیای کودک شوید .

۶ - عکسهای کلوزآپ را فراموش نکینید

معمولا بزرگسالان از اینکه از فاصله نزدیک از آنها عکاسی شود خیلی راضی نیستند ولی کودکان دارای حالات چهره خیلی قوی هستند و بهتر است از آنها از نمای نزدیک هم عکاسی کنید .

۱۰ نکته کلیدی عکس کودکان

۷- صبور باشید

عکاسی از کودکان کار ساده ای نیست ، معمولا کودکان را نمی توان مجبور به انجام دادن کاری کرد بهتر است صبر کنید تا بهترین نتیجه را بدست آورید یا حتی شاید بهتر باشد عکاسی را به روز دیگری موکول کنید .

۸- سعی کنید یک دستیار داشته باشید

کودکان را سرگرم کاری کنید ، بازی با یک عروسک جدید یا توپ رنگی برای آنها جذاب است ، وقتی شروع به عکاسی می کنید آنها دست از بازی می کشند ولی وجود یک دستیار می تواند آنها را سرگرم کارهای خود نگه دارد

۹- بی آلایش و خون گرم باشید

می توان با انجام کارهای جالب کودک را به تغییر حالت و موقعیت خود ترغیب کرد یا تعریف کردن یک داستان برای کودکان بزرگتر می تواند جذاب باشد . از خلاقیت خود برای جذب کودکان در سنین مختلف بهره بگیرید .

۱۰ - به آتلیه های مجهز بروید

جدا از اینکه شما می توانید با عکاسی به صورت آماتور از کودکان به نتیجه های خوبی دست یابید می توانید با حضور در آتلیه های تخصصی کودک که به صورت حرفه ای اینکار را انجام نموده اند نیز مراجعه کنید و از تجربیات آنها بهره مند شوید.

می توانید برای دیدن عکس های گرفته شده در آتلیه کودک کفشدوزک به نمونه کارهای ما که در سایت قرار دارد بروید

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
برچسب ها
آخرین پست ها
تبلیغات متنی