اخبار مرتبط استفاده از افکت های هنری در عکاسی

استفاده از عکاسی ترکیبی  دریک کادر عکس ، ترکیب سوژه های مختلف در کادر عکاسی و بسیاری دیگر از جمله افکت های بیشمار عکاسی است ,عکاسی که در شاخه های مختلفی از جمله ، عکاسی کودک ،عکاسی بارداری ، عکاسی نوزاد و.... توسط آتلیه های متخلف عکاسی و یا عکاسان مختلف سرتاسر دنیا ارائه می شود ، با پیشرفت تکنولوژی در صنعت هنر عکاسی هر روزه شاهد خلق عکسی هنری و زیبا از عکاسان هستیم . دراین مقاله قصد داریم تا شمارا با برخی از افکت های هنری آشنا نماییم . باخواندن این مطلب با همراه باشید .یکی از افکت هایی که در عکاسی از گذشته تا کنون به کار می رود ، استفاده از تابش دوگانه است .عکاس با استفاده از این افکت پس از عکاسی می تواند با استفاده از ابزارهایی نظیر فوتوشاپ عکس های هنری و خاص ایجاد نماید ،جلوه هایی خاص مانند ایجاد شبح، تصویر آینه ای و عکس درخشان همگی با استفاده از این افکت امکان پذیر خواهد شد .استفاده از افکت های عکاسی با توجه به ذوق و  هنر عکاس می تواند متفاوت باشد ، دراین مقاله برخی از افکت های عکاسی را به صورت مختصر شرح خواهیم داد، پس با ادامه مطلب با ماهمراه شوید 

 

افکت های هنری | آتلیه کفشدوزک

 

افکت شبح گونه

برای این افکت، منبع نور به منظور دستیابی به نتیجه ای شبح مانند درست پشت سر سوژه قرار می گیرد. شما می توانید با این روش تصاویری با کنتراست بالا داشته باشید.لازم به ذکر است که نام دیگر این افکت Contre-jour می باشد. این اصطلاح فرانسوی به معنای “در مقابل نور” می باشد. در این روش جزئیات حدفاصل سوژه ی عکاسی و اَشکال پنهان می شوند. این افکت در عکاسی مناظر و طبیعت بسیار متداول می باشد و اغلب برای اضافه کردن حالتی دراماتیک تر و تشدید عناصر و نقوش محیط به صحنه ی مورد نظر استفاده می شود.

 

 افکت Tilt-Shifting

حاصل این روش، صحنه هایی مینیاتوری می باشد. این روش دربرگیرنده دو نوع متفاوت از حرکات می باشد. نوع اول چرخش سطح لنز نسبت به سطح تصویر می باشد که tilt (کج شدن) نامیده می شود. نوع دوم، حرکت لنز موازی با سطح تصویر است که shift (جابجایی) نام گرفته است. tilt برای کنترل جهتِ سطوح مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که shift برای تنظیم موقعیت سوژه بدون حرکت دادن دوربین به عقب استفاده می شود.

 

افکت های بی شماری تا به امروز برای استفاده از عکاسان خوش ذوق ارائه شده است . هرچند برخی بر این باورند که  استفاده از افکت در عکس از روح آن کاسته و موجب مصنوعی شدن آن می شود .البته این کاملا یک نظر شخصی است ، ولی با توجه به امکاناتی که استفاده از افکت ها در عکاسی به شما می دهد ، هرکسی را می تواند به آن علاقه مند سازد.یکی از همین افکت های بی نظیر افکت عکاسی ترکیبی است ، که در مقاله های پیشین به آن اشاره شد .حذف قرمزی چشم  از عکس با استفاده از افکت ، شدت و یا کاهش نور پس زمینه عکس ، ترکیب چند عکس کنارهم و بسیاری دیگر که همه و همه درکنارهم باعث خواهد شد تا استفاده از افکت بعد از عکاسی بیشتر لمس شود .باتوجه به امکانات بی نظیری که استفاده این افکت ها در زیبا جلوه دادن عکس در اختیارتان می  گذارد ، استفاده از این نوع افکت هادردوربین های عکاسی هم به  دفعات دیده می شود،   افکت (moonlight) یا نور مهتابی ساختگی _(uv -light) یا افکت نوربنفش ازجمله همین افکت هایی هست که در دوربین های عکاسی قابل استفاده است .

اخبار مرتبط اخبار مرتبط