اخبار مرتبط عکاسی پرتره از کودکان بدون استرس

عکاسی کودک و خانواده به این دلیل است که بسیاری از ما یک دوربین DSLR کانن یا یک دوربین نیمه حرفه ای را خریداری کردیم و در دسترس داریم کار سختی نخواهد بود. اما گرفتن عکس از کودک و نوزاد می تواند مشکل باشد به خصوص که از یک زمانی به بعد رسیدن به لبخند کودکان کار ساده ای نیست راه حل این مسئله همانطور که در مقاله ثبت زیبایی های طبیعی در عکاسی کودک اشاره کردیم برای زمان هایی که شما در آتلیه کودک یا در خانه هستید کار چندان دشواری نیست، اما راه حل بعدی که بسیار جذاب خواهد بود رفتن به طبیعت برای سرگرم کردن کودکان است. فصل پاییز بهترین زمان برای رفتن به طبیعت و عکاسی از برگ ریزان خواهد بود اما توجه داشته باشید قبل از اینکه بچه ها خسته شوند عکس های حرفه ای خود را با تنظیماتی که در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد ثبت کنید.

عکاسی کودک و استفاده از لنز تله فتو

لنز تله‌ فوتو نوعی از لنز است که از آن برای بزرگنمایی اشیاء و افرادی استفاده می‌شود که در دوردست قرار دارند. در واقع عکاس با استفاده از لنز تله فوتو در هنگام عکاسی می‌تواند به بزرگنمایی منظره‌ای که در فاصله‌ی دور قرار دارد، بپردازد.

استفاده از یک لنز زوم اپتیکال تله فتو با فاصله کانونی 200 میلی متری به همراه سرعت شاتر قوی برای ثبت تصاویر پرتره رویایی کاملا ایده آل است. برای مثال در مدل های 5D Mk III  از سرعت شاتر حداقل 1/200 ثانیه برای جلوگیری از لرزش دوربین استفاده کنید در حالی که در دوربین های کارآمد مانند 80D، باید از سرعت شاتر بیش از 1/320 ثانیه استفاده کنید، سپس از نقاط AF ویژه ای استفاده کنید تا از تمرکز روی چهره کودک نتیجه بهتری بگیرید.

زمانی که به مکانی مانند جنگل می روید و در حالت Av با دوربینی از f / 2.8 عکاسی می کنید به دلیل تاریک بودن و نور کم،ISO  خود را به 640 برای رسیدن به سرعت شاتر 1/200 ثانیه تنظیم کنید و اگر محیط تاریک تر است، ISO خود را بیشتر کنید تا سرعت شاتر مناسب را بدست آورید.

از یک فاصله کانونی بلند 200 میلی متری، با یک دیافراگم بزرگ که عمق میدان را کاهش می دهد و جزئیات پیش زمینه و پس زمینه اطراف خود را تیره یا به اصطلاح محو می کند استفاده کنید.

عکاسی پرتره از کودکان بدون استرس

عکاسی کودک و پس زمینه مناسب

دیافراگم گسترده ای در اطراف f / 2.8 یا f / 4، بسته به لنز شما، زمینه پس زمینه عکس را تار می کند. اما اطمینان حاصل کنید که از عناصر پس زمینه فاصله خوبی (حداقل 25 تا 30 فوت) داشته باشید.

عکاسی کودک و تشویق برای همکاری

در حین عکاسی برای تشویق کودک به همکاری با شما به او بگویید که اگر به صحبت های شما توجه کند برای قدر دانی از او جایزه ای را در نظر گرفته اید.

در بسیاری از مواقع به جای دستیابی به لبخند کودک شما با شکلک های عجیب مواجه می شوید در این زمان عصبانی نشوید از او بخواهید بیشتر به کار خود ادامه دهد و همه لحظه ها را ثبت کنید مطمئن باشید در انتها به لبخند و ژستی که در نظر دارید دست خواهید یافت، کافی است کمی صبور باشید.

همه مواردی که گفته شد برای افراد قابل انجام است اما اگر آمادگی یا تجهیزات لازم را در دست ندارید به یک آتلیه تخصصی کودک مراجعه کنید تا زیباترین تصاویر فرزندتان را برای شما به یادگار گذارد.

 

اخبار مرتبط اخبار مرتبط