اخبار مرتبط معرفی چند کتاب آموزش عکاسی به کودک

درست است که هنر ذاتی است و برخی افراد ذاتاً هنرمند به دنیا می‌آیند، اما هیچ کدام از ما نمی‌توانیم منکر آموزش شویم. یاد گرفتن یک هنر بسیار لذت بخش است به ویژه این که به آن هنر علاقه داشته باشید. هنر عکاسی یکی از جذاب‌ترین هنرهایی است که خیلی از افراد به سمت آن کشیده می‌شوند.

روزگارانی که تازه دوربین‌های عکاسی به زندگی انسان‌ها راه پیدا کرده بودند، با توجه به شکل دوربین‌ها تنها افراد بسیار علاقه مند به این هنر به آن دست می‌زدند، اما امروزه به لطف دوربین‌های گوشی‌های همراه همه ما در حال عکاسی هستیم.

البته هنوز هم عکاسی با دوربین‌های عکاسی به خاطر امکاناتی که برای گرفتن عکس‌های عالی‌تر به ما می‌دهند بسیار لذت بخش‌تر هستند. اما برای کار کردن با آنها باید آموزش‌هایی دید تا بهترین استفاده را از آن برد و عکس‌های بی نظیر به ثبت رساند. البته برخی از کودکان هستند که از همان سن کم علاقه خود را به عکاسی نشان می‌دهند و بهتر است از همان موقع آموزش‌هایی که در حد توان آنها است را ببینند و در واقع مفهوم واقعی عکس گرفتن را درک کنند. برای این کار کتاب‌هایی نیز برای آموزش عکاسی به آنها وجود دارد که خانواده‌ها می‌توانند آنها را برای فرزندشان تهیه کنند.

آتلیه نوزاد و کودک کفشدوزک از بهترین آتلیه‌هایی است که عکس‌هایی فوق العاده و طبیعی از کودکان شما می‌گیرد. در این بخش کتاب‌هایی را برای آموزش عکاسی کودک به شما معرفی می‌کند. شما می‌توانید در زمان عکاسی از کودک خود در آتلیه کودک کم کم کودکتان را با لوازم عکاسی آشنا کنید.

کتاب آموزش عکاسی

کتاب آموزش عکاسی برای کودکان و نوجوانان (جلد اول)

ناشر این کتاب انتشارات مهر افروز و نویسنده آن پیمان پورشکیبایی از اعضای انجمن نویسندگان و شورای کتاب کودک است. تصویرگر آن نیز مینا امینی است. این کتاب یکی از کتاب‌های آموزش عکاسی برای کودکان و نوجوانان است. البته این ناشر درصدد است تا مجموعه دوم این کتاب را نیز به چاپ برساند.

کتاب آموزش عکاسی برای بچه‌ها  

نویسندگان این کتاب مایکل ابرت و سندرا ابند هستند و این کتاب توسط فاطمه لطفیان در ایران ترجمه شده است. این کتاب یکی دیگر از کتاب‌های این حوزه است که با استفاده از آموزش‌های آن کودکان خلاق و هنرمند می‌توانند عکس‌های خود را از سطح تصادفی بالاتر ببرند و آثار بهتری خلق کنند. ترکیب ذوق کودکانه با عکاسی به خلق شاهکار منجر خواهد شد. با خواندن این کتاب، کودکان ایده‌های بی نظیری برای عکاسی خواهند گرفت و از عکاسی بیشتر لذت خواهند برد.

آشنایی با قسمت‌های مختلف دوربین و کاربرد آنها و انتخاب سوژه از موضوعاتی است که بچه‌ها از این کتاب می‌آموزند. این کتاب زبانی ساده و قابل فهم دارد و برای نوجوانان ۷ سال به بالا توصیه می‌شود. در طراحی این کتاب از همه موضوعات جذاب و مورد علاقه کودکان استفاده شده است که باعث گرایش بچه‌ها به عکاسی می‌شود.

کتاب هفت درس عکاسی برای کودکان و نوجوانان

ناشر این کتاب نیز انتشارات مهر افروز و نویسنده آن هم پیمان پورشکیبایی است. این کتاب برای کودکان و نوجوانان یعنی بچه‌های بالای هفت سال طراحی شده است. این کتاب به شیوه تصویری و تشریحی (به تصویرگری مینا امینی) اصول بنیادین عکاسی مانند نور، کادر، فاصله کانونی و... را همراه با تمرینات به بچه‌ها آموزش می‌دهد.

در واقع، در این کتاب هفت درس مهم عکاسی به بچه‌ها داده می‌شود که برای آنها کارایی بسیار بالایی در زمان عکاسی خواهد داشت. بعد از مطالعه این کتاب متوجه تغییر فاحش عکس‌های فرزندتان خواهید شد.

حتی اگر کودکتان قرار نیست در آینده شغل عکاسی را برای خود انتخاب کند، آموزش عکاسی می‌تواند به عنوان یک سرگرمی ارزشمند هم در دوران کودکی و هم در زمان بزرگ سالی برای او محسوب شود.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط