اخبار مرتبط ژست عکس کودک در منزل

عکاسی از کودکان کار بسیار جذابی است و خیلی از خانواده‌ها به جز عکس‌هایی که در آتلیه کودک به طور تخصصی از بچه‌های خود می‌گیرند، خودشان دست به کار می‌شوند و از آنها در خانه عکس می‌گیرند. مهم‌ترین موضوع در زمان عکس گرفتن از بچه‌ها ژستی است که به آنها داده می‌شود، به ویژه زمانی که آنها خیلی کوچک و هنوز نوزاد هستند.

می‌توان عکاسی از کودک در خانه را با همان وسایل دم دستی در انجام داد و عکس‌های شگفت انگیز گرفت. آتلیه کودک و نوزاد کفشدوزک در ادامه راه‌هایی را برای عکاسی از کودک دلبندتان در منزل به شما آموزش می‌دهد تا عکس‌هایی بی نظیر از او به ثبت برسانید.

ژست عکس کودک در منزل

ژست‌های نوزادان و کودکان در زمان عکاسی

بیشترین چیزی که شما را در زمان عکاسی از کودکان درگیر خواهد کرد، پس زمینه عکس‌ها هستند. این مشکل را به راحتی می‌توان با وسایل خانه حل کرد. با استفاده از پرده، پارچه‌های تک رنگ ساده به رنگ مشکی یا سفید، رو تختی، تشک و پتو‌ می‌توان این کار را انجام داد. نصب کردن پارچه‌ها به دیوار، و خواباندن کودک روی تشک کار سختی به نظر نمی‌رسد. می‌توان برای تزیین عکس‌ها نیز از اسباب بازی‌های او و کوسن‌ها و بالشت‌ها استفاده کرد.

با ایجاد تغییراتی در نحوه قرار گرفتن دست‌ها و پاها و سر و لگن او می‌توانید به نوزادتان ژست بدهید. البته دامنه حرکتی آنها خیلی گسترده نیست و باید در زمان انجام این کار بسیار مراقب بود. حالت لقمه‌ای یکی از ژست‌ها است که می‌توانید مانند یک لقمه نوزاد را در یک پارچه بپیچید. این ژست از ژست‌های خیلی معروفی است که عکاسان در آتلیه نوزاد نیز از آن استفاده می‌کنند. در ژست دیگر می‌توانید نوزاد را به حالت دمر بخوابانید و دست و پای او را جمع کنید یا او را به حالت درازکش از پهلو قرار دهید. در تمام موارد باید مراقبت دست و پای ظریف کودک باشید.

می‌توانید حتی چانه او را روی مچ دستش قرار دهید یا او را به به پشت بخوابانید و حالت دایره‌ای به او بدهید. از دیگر ژست‌های معروف نوزادان حالت قورباغه است که می‌توانید او را مثل یک قورباغه بامزه جمع کنید. از دیگر کارهایی که می‌توانید بکنید استفاده از یک شخص دیگر مانند خواهر و برادر نوزاد در عکس است.

در زمان عکاسی سعی کنید فاصله کافی در دور عکس بگذارید تا در صورت لزوم بتوانید عکس را ادیت و قسمت‌های اضافی را حذف کنید. می‌توانید وقتی نوزاد خواب است از او عکس بگیرید که هم حالت‌های زیبایی دارد هم شما دردسر کمتری خواهید داشت.

در زمان عکاسی از کودکان بزرگ‌تر باید با چشمان او هم سطح شوید و از حالت‌ها و احساسات طبیعی آنها عکس بگیرید. می‌توانید برای گرفتن یک عکس جالب از او بخواهید رو به دوربین روی زمین دراز بکشد و شما نیز تا سطح او پایین بروید.

می‌توانید کودک را زیر پتو بگذارید، به ویژه اگر رنگ پتو سفید باشد ترکیب رنگی جالبی خواهید داشت. کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که در زمان بازی کودک با عروسک‌ها یا انجام بازی یا کار مورد علاقه‌اش از او عکس بگیرید.

از راه‌های جالب برای ثبت عکس از کودکان این است که از آنها در زمان شادی و خنده یا خوردن خوراکی‌هایی که دوست دارند عکاسی کنید. یکی دیگر از ایده‌های جالب ایجاد حباب توسط خود بچه است که عکس‌ها را هیجان انگیز می‌کند.

از دیگر عناصری که عکس‌های کودکان را جالب می‌کنند حیوان‌های خانگی هستند که می‌توانید از آنها نیز استفاده کنید. پدر و مادرها هم می‌توانند در عکس‌ها حضور داشته باشند. یکی از نکات مهم در زمان عکاسی از کودکان سرعت عمل است که حتماً باید آن را مد نظر داشته باشید.

ژست عکس مادر و نوزاد نیز بسیار زیبا و دلنشین است که بهتر است از این مدل ها نیز در عکاسی استفاده نمایید.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط