اخبار مرتبط انتخاب بهترین آتلیه تخصصی کودک

عکاسی کودک کار جذابی است و همه ما که کودکی در اطرافمان داریم دلمان می‌خواهد در فواصل کوتاه از آنها عکس بگیریم. اگر دور از کودک‌ها باشید و ماهی یک بار آنها را ببینید متوجه تغییرات سریع و عجیب آنها می‌شوید. آنقدر که شما متوجه آن خواهید شد پدر و مادرها که نزدیک فرزندانشان هستند آن را شاهد نخواهند بود. تنها راه ثبت عوض شدن‌های تند و سریع کودکان عکس گرفتن از آنها است.

اما هر چقدر هم که خودتان عکاسی بدانید و موقعیت‌های گرفتن عکس را در خانه فراهم کنید، هرگز عکس‌هایی به کیفیت و زیبایی آتلیه کودک که کارشان به طور تخصصی عکاسی از کودکان است نخواهد رسید. اگر از نظر پرداخت هزینه مشکلی ندارید، به جز روزهای مناسبت دار مانند تولد نیز برای عکاسی اقدام کنید، چون این تصاویر دیگر قابل تکرار نیستند.

اما مسئله‌ای که شاید مانع از اقدام پدر و مادرها برای عکاسی می‌شود، پیدا کردن بهترین آتلیه کودک است. خیلی از پدر و مادرها که تجربه‌ای هم ندارند نمی‌دانند بر اساس چه معیاری باید آتلیه مورد نظر خود را پیدا کنند. همین که آتلیه به منزل آنها نزدیک باشد آیا کفایت می‌کند؟ می‌توانید در ادامه چند ویژگی آتلیه‌های خوب را ببینید.

بهترین آتلیه تخصصی کودک

ویژگی‌های آتلیه کودک خوب

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب دیدن عکس‌هایی است که در این آتلیه کودک گرفته شده است. دیدن نمونه کارها شما را در انتخابتان کمک می‌کند. از نوع عکس‌ها متوجه خیلی از چیزها می‌شوید و انواع دکورها، لباس‌ها و اکسسوار آتلیه کاملاً پیدا هستند.

آتلیه‌ای که عکاسان آن عاشق بچه‌ها نباشند نمی‌توانند عکس‌های خوبی از آنها بگیرند. همچنین فضای آتلیه باید طوری باشد که از هر نظر برای عکاسی از بچه‌ها طراحی شده باشد. با توجه به حساس بودن کودکان از نظر جسمی، هوای آتلیه باید برای آنها مطبوع باشد. سرد بودن فضای آتلیه برای بچه‌ها خوب نیست و حتی اگر کمی گرم‌تر از حد معمول باشد برای کودکان بهتر است.

یکی دیگر از موارد که در موفقیت عکس مهم است شکار لحظه‌های خاص از کودک است. بیشتر کودکان مخصوصاً آنها که هنوز خیلی کوچک هستند معنای ژست گرفتن را نمی‌دانند و عکاس نباید با زور از او بخواهد هر کاری که او می‌گوید انجام دهد. این موضوع حسابی کودکان را کلافه می‌کند و ممکن است در مواقعی حتی از کوره در بروند و ناآرام شوند و کار عکاسی را متوقف کنند.

عکاسان باید توصیه‌های مهم را در روز عکاسی به شما بکنند، اینکه کودک را سیر از شیر و خواب به آتلیه بیاورید بسیار مهم است. کودک باید در محیط احساس راحتی داشته باشد تا بتوان از او عکس‌های خوبی گرفت.

آتلیه باید این توانایی را داشته باشد که در مناسبت‌های مختلف عکس‌های مختلف از بچه‌ها بگیرد. داشتن دکورها و فون‌ها مختلف و مجهز بودن آتلیه این امکان را فراهم می‌کند. این مناسبت‌‌ها می‌تواند شامل عید نوروز، شب یلدا، جشن کریسمس و عکس‌های تابستانه، بهاره، پاییزه و زمستانه باشد که هر کدام تم مخصوص به خود را دارند. یا مناسبت‌هایی که به کودک مربوط می‌شود که مهم‌ترین آنها جشن تولد است. همچنین جشن دندونی، راه رفتن یا مناسبت‌های دیگر نیز می‌توانند بهانه‌های خوبی برای عکس گرفتن باشند. داشتن خلاقیت در عکاسی نیز بسیار مهم است و خلاقیت است که کار شما را از بقیه متمایز می‌کند.

آتلیه نوزاد و کودک کفشدوزک از بهترین آتلیه‌های تهران است که با داشتن سال‌ها تجربه و تجهیزات کامل عکاسی و عکاسان مجرب کودک عکس‌هایی بی نظیر از کودک شما ثبت خواهد کرد. این آتلیه محیطی مناسب برای کودکان است و عکس گرفتن را برای بچه‌ها به یک بازی و سرگرمی جذاب تبدیل می‌کند تا ساعات خوشی را در آنجا داشته باشند و در نهایت نیز عکس‌هایی با حالات طبیعی از آنها گرفته می‌شود.

برای اینکه بدانید در آتلیه چه کارهایی باید انجام دهید حتما مقاله  تعامل و ارتباط با کودک هنگام عکاسی را مطالعه کنید.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط