اخبار مرتبط استخدام مدلینگ کودک در ایران

شغل مدلینگ در ایران شاید به اندازه خارج از ایران طرف دار نداشته باشد، ولی افراد کمی نیستند که در این شغل مشغول کار هستند و به طور حرفه‌ای از آن کسب درآمد می‌کنند. کودکان نیز به این حرفه اضافه شده‌اند. کودکان برای تبلیغ لباس‌های کودکان و دیگر لوازم مربوط به آنها در مدلینگ لازم هستند. برای تبلیغ خیلی از خوراکی‌های کودکان نیز از کودکان استفاده می‌شود. شما هم بچه‌ها را در تلویزیون دیده‌اید که در حال تبلیغ هستند و حتماً می‌دانید که آنها بچه‌های معمولی نیستند و برای این کار آموزش دیده‌اند و شرایط لازم را برای دیده شدن داشته‌اند.

البته هر کودکی توانایی مدل شدن را ندارد. پیش از این که والدین کودک خود را برای این کار ببرند باید بدانند کودکشان پارامترهای لازم را دارند یا نه. در صورتی که کودک خجالتی است، هیچ فرصتی برای مدل شدن نخواهد داشت. عکاسی مدلینگ کودک و عکاسی مدلینگ نوزاد نیاز به تجربه و تخصص از سور آتلیه هم دارد پس به جز استعداد کودک تیم متخصص نیاز کار است.

از سؤال‌هایی که پیش از ورود به این حرفه می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. آیا کودک می‌تواند مدت زمانی طولانی تمرکز خود را از دست ندهد و توانایی همکاری با آدم بزرگ‌ها را دارد؟ مهم‌ترین سؤالی که باید از او پرسید این است که آیا دوست دارد مدل شود؟ آیا خود والدین دوست دارند غریبه‌ها مدام اطراف کودکشان باشند؟ آیا کودکان با این کار راحت هستند یا از این که به آنها توجه می‌شود ناراحت می‌شوند؟ اصلاً دوست دارند که ساعت‌های طولانی را بدون بازی کردن و سرگرم شدن بگذرانند و کار جدی بکنند

عکاسی مدلینگ کودک و نوزاد

مدلینگ کودک

والدین کودک دوست دارند کودکان زیبای آنها توسط همه دیده و تحسین شوند و شاید به همین خاطر است که به دنبال شغل مدلینگ برای کودک خود می‌روند. البته خانواده‌هایی هم هستند که به این کار علاقه‌ای ندارند. اما باید عنوان کرد که مدلینگ کودک یکی از بخش‌های بسیار مهم در این صنعت حتی در ایران است. حضور کودکان در صنعت مدلینگ موجب جذابیت بیشتر تبلیغات می‌شود. منتهی بخش مهمی از کار مدلینگ کودک به وسیله پدر و مادر او انجام می‌شود.

بسیاری از سازمان‌ها و تولید کنندگان برای مدل بچه‌ها و نوزادان با آژانس‌هایی که در همین زمینه فعالیت می‌کنند تماس می‌گیرند تا کودکان مدل را به آنها معرفی کنند تا از عکس آنها در آگهی‌ها، بیلبوردها و بروشورهای خود از آنها استفاده کنند.

مدلینگ اهمیت بالایی دارد، زیرا هدف آن این است که افکار عمومی را به سمت کالای مورد نظر بکشاند. حرفه مدلینگ درآمد خوبی می‌تواند برای بچه‌ها داشته باشد، اما این کار می‌تواند برای بچه‌ها سرگرم کننده و در صورت طولانی شدن ممکن است گاهی خسته کننده هم باشد. البته شغل مدلینگ کودک به دلیل توجهی که به او می‌شود، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در او خواهد شد.

در مدلینگ، علاوه بر زیبایی کودک باید رفتار و شخصیت جذابی نیز داشته باشد. این کودک باید بتواند خود را در نقش‌هایی که به او داده می‌شود پیدا کند. همچنین او باید تحمل جمعیت زیادی از کودکان را هم داشته باشد.

نمی‌توان منکر وجود این نیاز در ایران شد. زیرا تبلیغات نقش مهمی در معرفی کالا و فروش آن دارد و چه بهتر که یک کالای کودکانه توسط خود کودکان به نمایش گذاشته شود.

در این زمینه فعالیت‌هایی نیز در ایران انجام شده است. البته کودک باید پیش از انجام این کار آموزش‌هایی را ببیند و با این کار به خوبی آشنا شود. هر چه سن کودک بیشتر باشد مسلماً درک آموزش‌ها و این شغل برای او راحت‌تر خواهد بود. بچه‌های کوچک‌تر ممکن است سخت‌تر با این شغل ارتباط برقرار کنند. البته هنر عکاسان و افرادی هم که سازنده این تبلیغات هستند نباید دست کم گرفته شود. همکاری یک عکاس خوب با یک کودک با استعداد کنار هم می‌تواند شگفتی بیافریند.

اگر قصد دارید کودکتان را برای شغل مدلینگ معرفی کنید و از او عکس بگیرید، می‌توانید با مراجعه به آتلیه کودک کفشدوزک و ثبت عکس‌های جذاب این کار را انجام دهید

اخبار مرتبط اخبار مرتبط