اخبار مرتبط آتلیه کودک و ارائه حرفه‌ای‌ترین عکس‌ها

وقتی والدین قصد می‌کنند از کودکان خود به هر بهانه‌ای عکس بگیرند، اولین کاری که می‌کنند جستجو برای یافتن یک آتلیه حرفه‌ای است که بتواند پاسخ گوی نیاز آنها باشد. اولین کاری که آنها می‌کنند این است که به آتلیه‌های نزدیک محل سکونتشان سر می‌زنند و با دیدن نمونه کارها و محل آتلیه برای انتخاب تصمیم می‌گیرند. ممکن است با این کار به نتیجه نرسند و با جستجو در اینترنت بخواهند آتلیه نوزاد مورد نظر خود را پیدا کنند.

البته با دیدن نمونه عکس‌ها در سایت و اطلاع از امکانات آتلیه نمی‌توان به سادگی بدون مراجعه حضوری تصمیم گرفت. بیشتر پدر و مادرها مخصوصاً آنها که فرزند اولشان است بی تجربه هستند و نمی‌دانند که یک آتلیه خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد و چه عکس‌هایی جزء دسته عکس‌های حرفه‌ای و خیلی با کیفیت محسوب می‌شوند؟ به دلیل این که آنها پدر و مادر هستند و کودکشان در هر حالتی به نظرشان زیباترین موجود روی زمین است.

آتلیه کودک کفشدوزک

ویژگی‌های یک آتلیه کودک حرفه‌ای کدام است؟

یک آتلیه کودک خوب فضای دوستانه‌ای دارد و همین امر سبب می‌شود که والدین و کودک در آن احساس راحتی بکنند. اگر کودک یک فضا را دوست نداشته باشد تقریباً غیر ممکن است بتوان از او عکس‌های خوبی گرفت. بسیاری از کودکان به ویژه آنها که خیلی کوچک هستند با دیدن غریبه‌ها زیر گریه می‌زنند و ساکت کردن آنها کار آسانی نخواهد بود. این وظیفه آتلیه کودک است که با داشتن جذابیت‌های بصری برای کودک این فضا را برای او ایجاد کند.

  • عکاسان کودک باید عاشق آنها باشند و به طور کامل طرز رفتار با آنها را بدانند. باید بتوانند کودک را وادار کنند که از خود عکس العمل نشان دهد، در صورت لزوم بخندد یا اگر بزرگ‌تر است کاری که از او خواسته می‌شود را انجام دهد. در کل، باید با زبان بچه‌ها آشنایی کامل داشته باشد.
  • یک عکاس حرفه‌ای بدون دستیار معنا ندارد. همچنین یک عکاس کودک می‌داند که چطور لحظه‌های ناب را شکار کند. او باید تنظیمات دوربینش را به خوبی انجام داده باشد و در زمان وجود کودک فقط مرتب و تند و تند از او عکس بگیرد. چون کودکان به سرعت تغییر حال می‌دهند و ممکن است خنده‌ها و شوق و ذوق آنها خیلی دوام نداشته باشد.
  • یک عکاس کودک حرفه‌ای با دیدن یک کودک می‌فهمد که این کودک در چه فضاهای رنگی جذاب‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد و چه ژست‌هایی او را شیرین‌تر خواهد کرد، نه این که برای تمام کودکان با هر رنگ پوست و قد و قواره‌ای ژست‌های ثابتی را در نظر داشته باشد.
  • البته یک پدر و مادر هوشیار با دیدن نمونه‌ کارهای یک آتلیه می‌توانند تصمیم نهایی را برای انتخاب آن بگیرند. از رنگ‌هایی که برای پس زمینه استفاده شده است و همچنین از اکسسواری که در عکس‌ها وجود دارند؛ حتی چشم‌های غیر حرفه‌ای نیز می‌توانند آنها را تشخیص دهند.
  • مهم‌ترین عامل خوب شدن عکس‌ها نور است. اگر نورها به درستی تنظیم نشده باشند با کمی دقت حتی افراد معمولی هم می‌توانند آن را تشخیص دهند. عکس‌های تیره یا زیادی روشن و پر از نور از کیفیت لازم برخوردار نیستند. یکی دیگر از مسائل مهم قاب بندی است که یک عکاس حرفه‌ای می‌داند چطور کودک را در یکی از نقاط طلایی عکس قرار دهد. حتی اگر والدین نقاط طلایی را هم نشناسند با دیدن یک عکس غیر حرفه‌ای خواهند فهمید که کودک در نقطه مناسبی در عکس قرار نگرفته است.
  • هدایت کردن نگاه کودک نیز مهم است که از کارهای مهمی است که یک عکاس حرفه‌ای بدون این که اجازه بدهد والدین در آن دخالت کند خود به خوبی از پس آن بر خواهد آمد.

آتلیه کودک و نوزاد کفشدوزک سال‌ها است که در زمینه عکاسی کودک و نوزاد فعالیت می‌کند و با داشتن عکاسانی مجرب و آتلیه مجهز عکس‌هایی حرفه‌ای و بدون نقص را از کودکان به ثبت خواهد رساند.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط