اخبار مرتبط بهترین آتلیه کودک در تهران را چگونه بشناسیم؟

این روزها گرفتن عکس از کودکان در آتلیه از کارهایی است که خانواده‌ها در هر سطحی که باشند، حتماً این کار را با توجه وضعیت مالی و متناسب با آن انجام می‌دهند. بعضی خانواده‌ها هم وقتی پای پول خرج کردن برای بچه‌هایشان مطرح باشد با جان و دل این کار را برای فرزندشان می‌کنند، یکی از این موارد مراجعه به بهترین آتلیه کودک و ثبت بهترین لحظه های بزرگ شودن کودک است.

روزگاری در هر محله‌ای در تهران یک عکاسی بود که همه برای گرفتن عکس به آنجا مراجعه می‌کردند، ولی امروز در هر محله دست کم سه یا چهار تا عکاسی و آتلیه وجود دارد. آن روزها تصور اینکه یک روز آتلیه‌ها تخصصی شوند و در یک شاخه خاص عکاسی حرفه‌ای انجام دهند، کمی دور از ذهن بود؛ آتلیه عروس، آتلیه کودک، آتلیه نوزاد، آتلیه بارداری و... و اگر کسی قصد عکس گرفتن داشته باشد، انتخاب گزینه مناسب در میان خیل عظیم این آتلیه‌ها کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد.

بعد از آتلیه عروس که بالاخره هر کس در طول زندگیش یک بار سر و کارش به آنها می‌افتد، آتلیه کودک یا آتلیه نوزاد است. این آتلیه‌ها هم حسابی سرشان شلوغ است. بچه‌ها مدام در حال تغییر و تحول هستند و والدین نگران اینکه نکند از بچه‌ها کم عکس گرفته باشند. برای اینکه پدر و مادرها بتوانند کار عکاسی از کودک خود را به افراد مطمئن بسپارند باید کمی تحقیق کنند. یکی از مواردی که باید مد نظر داشته باشند این است که تا حد امکان آتلیه‌ای را انتخاب کنند که به محل زندگیشان نزدیک باشد، زیرا کار عکاسی به اندازه کافی برای بچه‌ها خسته‌کننده است و به این ترتیب خستگی راه را دیگر نباید به آنها تحمیل کرد.

بهترین آتلیه کودک در تهران

بهترین آتلیه کودک در تهران  

اولین کاری که شما برای انتخاب یک آتلیه انجام می‌دهید، دیدن نمونه کارها است. نمونه کارهای یک آتلیه خوب باید طوری باشد که شما را جذب کند. 

اگر شما قرار است برای روزی خاصی از فرزندتان عکس بگیرید، آتلیه باید این توانایی را داشته باشد که خارج آتلیه کار شما را انجام دهد.

نحوه رفتار عکاس‌های آتلیه کودک باید طوری باشد که بتوانند به خوبی اعتماد شما را جلب کنند. آنها باید نوع رفتار با کودک و نوزاد را به خوبی بلد باشند. باید بتوانند کودک را سر ذوق بیاورند و اگر ناآرام شد با تدابیری او را آرام کنند. آنقدر باید تبحر داشته باشند که والدین با خیال راحت نوزاد خود را به آغوش آنها بسپارند.

محیط آتلیه نیز مهم است. کودکان و به ویژه نوزادان بسیار آسیب‌پذیر هستند، به همین دلیل هوای آتلیه باید به اندازه کافی گرم باشد و خیلی هم شلوغ و پلوغ نباشد که کودک در آنجا احساس راحتی کند.

عکاسان کودک باید کاملاً با حال و هوای بچه‌ها آشنایی داشته باشند و بدانند که باید چه ساعتی از روز را برای عکاسی از آنها انتخاب کنند که کودک نهایت همکاری را با آنها داشته باشد. باید پیش از عکاسی توصیه‌های لازم را به پدر و مادرها بکنند.

آتلیه‌ای که به وسایل و اکسسوار لازم برای عکاسی از کودک و نوزاد مانند دوربین‌های حرفه‌ای، وسایل نورپردازی و لنزهای مناسب عکاسی کودک مجهز باشد، می‌تواند جزء اولویت‌های اول انتخاب شما باشد.

داشتن چیزهایی برای تزئین موی دختربچه‌ها و اسباب بازی برای سرگرم کردن بچه‌ها یا استفاده از آنها برای زیباتر شدن عکس‌ها نیز از مواردی است که آتلیه‌ها باید مد نظر داشته باشند.

آتلیه نوزاد و کودک کفشدوزک یکی از بهترین آتلیه های تهران است که سال‌ها است در این زمینه فعالیت می‌کند و با کادر مجرب و عکاسان حرفه‌ای آمادگی لازم برای عکاسی از تمام مراسم‌ها و جشن‌های مختلف و عکس ماهگرد از نوزاد و کودک دلبند شما را دارد.  

اخبار مرتبط اخبار مرتبط