اخبار مرتبط ایده عکاسی کودک در خانه با کمترین امکانات چگونه است؟

کودکان بهترین سوژه‌ها برای عکاسی هستند. اگر شما هم صاحب یکی از این کودکان ناز و دوست داشتنی باشید، می‌دانید که این کوچولوها مدام در حال تغییر هستند و تنها کاری که شما می‌توانید برای ثبت تغییرات آنها انجام دهید، این است که از آنها عکس بگیرید.

عکس گرفتن از کودکان در آتلیه کودک و آتلیه نوزاد راه خوبی است که شما از عزیزانتان عکس بگیرید. اما اگر خودتان به عکاسی علاقه دارید، می‌توانید با یک سری امکانات ساده این کار را شروع کنید.

چند ایده عکاسی کودک

بچه‌ها خیلی زود از عکاسی خسته می‌شوند، به همین دلیل اگر ایده جالبی دارید زود اجرا کنید. پیش از اینکه شروع به عکس گرفتن کنید، کمی فکر کنید ببینید چطوری می‌توانید عکسی خاص بگیرید. کادرها و دکورهای معمولی عکس‌های معمولی به شما می‌دهند. مثل به جای اینکه کودک شما با آن قد و قواره‌اش کنار پایه‌های مبل بایستد، بهتر است او را روی مبل بگذارید. می‌توانید از عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌های کودک در دور و اطرافش استفاده کنید و یا ایده‌های بامزه‌تر داشته باشید و با توجه به کوچولو بودن سوژه می‌توانید او را داخل کمد، قابلمه‌های آشپزخانه و جاهای دیگر جا دهید.

چترها، کلاه‌ها و گوشی‌های تلفن در کنار کودکان عکس‌های آنها را زیباتر جلوه می‌دهند. از کودکان در زمان خوردن خوراکی عکس بگیرید. آینه وسیله دیگری است که به دلیل اینکه بچه‌ها به آن عکس العمل‌های جالب نشان می‌دهند، وسیله خوبی در زمان عکاسی خواهد بود. بازی کردن و حرف زند با کودک در حین گرفتن عکس و خندان او موجب می‌شود بتوانید عکس‌های متفاوت از چهره او بگیرید. با استفاده از یک جغجغه و دیگر اسباب‌ بازی‌هایی که دوست دارید، می‌توانید توجه او را به خود جلب کنید و نگاهش را متوجه خود کنید.

ایده عکاسی کودک

برای داشتن پس زمینه در عکس‌ها می‌توانید از یک پرده سفید یا کاغذ رولی استفاده کنید. می‌توانید کاغذ را به دیوار بچسبانید، حتی می‌توانید کاغذ را طوری به دیوار آویزان کنید که ادامه آن به زمین تا زیر کودک نیز برسد.

اگر دو چراغ مطالعه در خانه داشته باشید، می‌توانید با آنها کار نورپردازی را انجام دهید. البته باید نورهای دیگر را خاموش کنید. چراغ‌ها را روی پایه بگذارید و جلوی آنها را با یک کاغذ بپوشانید تا با این نور غیر مستقیم بتوانید عکس‌های خوبی را به ثبت برسانید.

اگر می‌خواهید عکس‌هایی تکرارنشدنی از کودکان خود بگیرید، دوربین شما همیشه باید آماده باشد. ثبت هر اتفاقی‌ که برای اولین بار است دارد برای کودک می‌افتد هیجان انگیز است.

از کودک خود عکس پرتره بگیرید. برای اینکه عکس پرتره شما بهتر شود از رنگ‌های سرد استفاده کنید. لباس‌ها و رنگ‌هایی را برای کودک انتخاب کنید که به او بیشتر از بقیه می‌آید. تازه می‌توانید از کودک لختتان نیز عکس بگیرید.

به کار بردن عنیک و کلاه بزرگ‌ترها در زمان عکاسی برای بچه‌ها ایده‌های جالبی هستند. اگر می‌خواهید از کودک عکس تمام قد بگیرید، برای اینکه کوچولو بودن قد و قواره‌اش در عکس مشخص شود، او را در کنار وسایل دیگر قرار دهید.

در کادربندی دقت داشته باشید که لازم نیست کودک را حتماً وسط عکس بگذارید. هم کادرهای عمودی بگیرید و هم افقی و هر دو را در مواقع مختلف امتحان کنید. در عکاسی از کودک بهتر است هم‌سطح او شوید و بالاتر یا پایین‌تر نباشید.

عکاسی با فلاش وقتی نوزاد شما خیلی کوچک است، ممکن است چشمان او را اذیت کند. سعی کنید با فلاش خاموش از او عکس بگیرید.

پیشنهاد ما به شما این است که درست است که شما خود می‌توانید از کودکتان عکس بگیرید، اما عکس‌هایی که در آتلیه‌های تخصصی مانند آتلیه کودک و نوزاد کفشدوزک گرفته می‌شوند، برای تزئین دیوار خانه‌های شما شاید مناسب‌‌تر باشند.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط