اخبار مرتبط ایده عکس ماهگرد نوزاد

عکاسی از کودکان و نوزادان به دلیل اینکه این موجودات کوچک و دوست داشتنی مدام در حال تغییر هستند، کاری جذاب و ضروری است. گاهی این تغییرات در یک مدت کم مثلاً در یک ماه آنقدر فاحش هستند اگر عکسی از آنها برای مقایسه وجود نداشته باشد، باور آن سخت خواهد بود.

بعضی از خانواده‌ها بر همین اساس مدام در حال عکس گرفتن از کودکانشان هستند. عکس گرفتن از اولین‌ها هم برای همه به ویژه خانواده‌ها فرح بخش است؛ اولین بار که کودک خودش غذا می‌خورد و...

شاید بهترین زمان برای اینکه از نوزاد و کودک خود در یک آتلیه نوزاد یا آتلیه کودک عکس بگیرید، ماهی یک بار باشد و در واقع عکس ماهگرد از او بگیرید و همه آنها را در یک آلبوم کنار هم بگذارید و در فراغت و یا وقتی فرزند دلبندتان بزرگ شد به تماشای آن بنشینید و از تجدید خاطراتش لذت ببرید.

برای گرفتن عکس‌های جذاب ماهگرد از نوزاد خود چه کنیم؟

در ابتدا باید بگوییم عکاسی نوزاد نیاز به رعایت نکات بسیار مهمی دارد که قبلا در مقاله در عکاسی از نوزاد به چه نکاتی باید توجه کرد؟ به صورت کامل به آن اشاره کردیم، رعایت این نکات از ایده های عکاسی خیلی مهم تر است. بیشتر مواقع عکسی که ما می‌بینیم پروسه‌ طولانی را طی کرده تا به این شکلی که ما آن را می‌بینیم درآمده است و عکس اولیه با عکسی که به دست ما رسیده بسیار متفاوت است. به همین دلیل، از مزایای عکاسی در آتلیه نوزاد یا آتلیه کودک همین است که آنها می‌توانند با ادیت و ویرایش عکس‌ها، عکسی تر و تمیز خوب به ما تحویل دهند، کاری که شاید خودمان به سادگی نتوانیم انجام دهیم.

استفاده از یک سری اکسسوری و وسایل غیر از تجهیزات خود در این نوع عکاسی لازم است. حتی اگر خودتان می‌خواهید کار عکاسی را انجام دهید، به وسایل ساده‌ای نیاز دارید که به عنوان المان‌هایی در کنار کودک شما در عکس باشند.

یکی از مهم‌ترین مسائل در زمان عکاسی پس زمینه عکس است. برای ایجاد پس زمینه در عکس می‌توانید کارهای مختلفی انجام دهید. به عنوان مثال، استفاده از یک تشک یا ملحفه با طرح‌های جذاب و یا پرده به رنگ مشکی یا سفید و حتی رنگ‌های دیگر جلوه خاصی به عکس خواهد بخشید.

همان طور که گفتیم بچه خیلی زود بزرگ می‌شود و تغییر می‌کند. برای اینکه در عکس‌ها این تغییرات را ثبت کنید و با تماشای آنها کنار هم در آلبوم متوجه این تغییرات شوید، می‌توانید از یک اشل برای نشان دادن اندازه نوزاد استفاده کنید و ماه بعد دوباره نوزاد را کنار همان اشل بگذارید.

با توجه به آنکه نوزادان بسیار ظریف هستند و باید در کار کردن با آنها حتماً به آن توجه داشت، با این حال با ایجاد تغییرات کوچکی در نحوه قرار گرفتن دست و پاها می‌توانید ژست‌های بامزه‌ای به آنها بدهید.

ایده عکس ماهگرد نوزاد

ژست‌های رایج در عکاسی نوزاد:

  • لقمه‌ای

  • قورباغه‌ای

  • دمر با دست و پای جمع شده

  • درازکش به پهلو

  • چانه روی مچ دست

  • خوابیده به پشت و دایره‌ای

  • چمباتمه به پشت

  • دست روی دست زیر چانه

کار دیگری که از قدیم خیلی از مادر و پدرها انجام می‌دادند، مشخص کردن زمان عکس و داشتن تاریخ در عکس بود که تماشای عکس‌ها در سال‌های بعد را لذت بخش‌تر می‌کرد. با استفاده از یک المان در عکس شما نیز می‌توانید این کار را بکنید.

شاید یکی از کارهایی که می‌توانید بکنید گرفتن عکس‌ها با یک پوزیشن خاص و یک شکل در هر ماه است. می‌‌توانید در میان تمام عکس‌هایی که می‌گیرید این کار را امتحان کنید، به نظر می‌آید که به این ترتیب بتوان گذر زمان را در کودک نشان دهید.

شما می‌توانید ماهی یک بار به آتلیه مراجعه کنید و از نوزادان خود عکس بگیرید. آتلیه نوزاد و کودک کفشدوزک برای گرفتن عکس‌های ماهگرد نوزاد همراه با عکاسانی علاقمند به عکاسی از کودکان در خدمت والدین گرامی است. وقتی شما بتوانید یک عکاس را برای گرفتن تمام عکس‌های ماهگرد نوزاد خود انتخاب کنید، مزایایی نیز دارد. هم عکاس به خوبی با کودک شما آشنا می‌شود، هم اینکه کودک کم کم با محیط خو می‌گیرد.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط