اخبار مرتبط معروف‌ترین عکاسان حوزه عکاسی کودک را بشناسید

همانند بسیاری دیگر از کارها عکاسی نیز به مهارت و تخصص لازم نیاز دارد. برای این که بتوان عکاسی کودک را خوب و با کیفیت انجام داد، باید اصولی را رعایت کرد. رعایت این اصول در نهایت به رسیدن به یک خروجی مناسب و استاندارد منجر می‌شود.

برای گرفتن عکس های زیبا باید یک دوربین خوب داشت که برای داشتن بهترین دوربین و مهم‌ترین تنظیمات در عکاسی قبلا توضیحات لازم را دادیم، اما دوربین شرط کافی به حساب نمی‌آید و به فاکتورهای دیگر برای عکاسی نیز احتیاج است.

نور مناسب از المان هایی است که در تعیین کیفیت عکس ها تأثیر بسزایی دارد. پیدا کردن سوژه ها در درجه بعدی اولویت قرار دارد. سوژه های منحصر به فرد و زیبا کمک بسیار زیادی به زیباتر شدن عکس ها می‌کنند.

معروف‌ترین عکسبرداران از کودکان در دنیا

از زمانی که دوربین های عکسبرداری اختراع شدند، افراد زیادی پا به عرصه های مختلف در حرفه عکاسی گذاشتند. به دلیل وضعیت خاص موجود در دنیای هنر و خصوصاً هنرهای تصویری و بازیگران، بیشتر عکاسان تمایل داشتند که در عکاسی در عرصه سینما، موسیقی و هنرهای تصویری فعال شوند. این موضوع موجب شد تا عکاسان مشهور زیادی در عرصه مد و فشن بدرخشند و وارد عرصه حرفه ای هنر عکاسی شوند. این عکاسان که به پاپاراتزی ها نیز معروفند، گاهی سر و صدای زیادی در عالم هنر به پا می‌کنند. در این میان گرایش های دیگری از دل عکاسی حرفه ای بیرون آمد که یکی از آنها عکاسی از نوزادان و کودکان است. این رشته که امروزه به صورت گرایشی بسیار تخصصی در میان اهل فن شناخته می‌شود، دارای اصول و قواعدی است که هر کسی نمی تواند در پیروی از آنها موفق شود. از بین تمام عکاسان حرفه ای در سراسر دنیا، تنها تعداد بسیار کمی از آنها که ذوق، خلاقیت خاصی داشتند توانستند به نام و شهرتی در عالم عکاسی از کودکان و نوزادان دست پیدا کنند.

آیا در دنیای عکاسی از کودک و نوزاد افراد مشهور و حرفه ای می‌شناسید؟

عکاسان کودک

عکاسان کودک نیز در گروه های مختلفی قرار می‌گیرند، چرا که هر سنی دارای جاذبه های خاص خود است و ویژگی های منحصر به خود را دارد. به طور مثال، عکاسی از نوزاد یک ماه با یک کودک سه ساله تفاوت هایی عمده در جزئیات دارد. از این رو، این کار نیز متخصصان متفاوتی را می‌طلبد.

عکاسان معروف دنیا

آن گِدِس Anne Geddes

آن گِدِس عکاس مشهور استرالیایی که در حال حاضر در نیوزیلند زندگی می‌کند، یکی از چهره های معروف دنیای عکاسی از کودکان است که با بیش از سه دهه تجربه در این زمینه، به یکی از مشهورترین عکاسان هنری در حوزه کودکان تبدیل شده است. او اعتقاد دارد که در هنر عکاسی از کودکان عشق در درجه اول قرار دارد و محتوای احساسی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. این مؤلفه ها است که رنگ و بوی خاصی به عکس ها می‌دهد.

آن گِدِس تکنیک های زیادی برای عکاسی از کودکان خلق کرده است که استفاده از آنها برای عکاسان زیادی از سراسر دنیا توصیه می‌شود. تخصص آن گِدِس بیشتر در زمینه عکاسی از نوزادان و کودکان تا یک سال است. آتلیه های کودک و نوزاد نیز باید از این تکنیک ها استفاده کنند تا بتوانند مشتریان خود را راضی نگهدارند.

جانا شیلدز Jana Shields

جانا شیلدز عکاس آمریکایی نفر بعدی است که به دلیل گرفتن عکس های خارق العاده از دنیای مادرانه و کودکانه و زندگی به شهرتی جهانی دست پیدا کرده است.

عکاسان مشهور زیادی در زمینه عکاسی از کودک وجود دارند که نام بردن از تک تک آنها خارج از حوصله خواهد بود. مسئله ای که میان تمام عکاسان حرفه‌ای در حوزه کودک و نوزاد مشترک است، استفاده همه آنها از زیبایی های بصری دنیای کودکانه و المان های آن است. این فاکتورها که در اغلب مواقع جذابیت های طبیعی به همراه دارند، شگفتی های بسیاری را در ذهن بینندگان و مخاطبان خلق می‌کنند.

آتلیه کودک و نوزاد کفشدوزک، با بهره گیری از جدیدترین متدهای عکسبرداری کودک و با استفاده از تیم جوان، پویا و خلاق خود، با کیفیت‌ترین و زیباترین عکس های ممکن را از فرشته کوچولوی شما می‌گیرد.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط