اخبار مرتبط عکاسی پرتره از کودکان

عکاسی هنری است که به ثبت لحظات تلخ و شیرین انسان ها می پردازد و برای آن ها خاطره سازی می کند. از زمانی که گرایش های مختلف عکاسی از هم جدا شده و هر یک تبدیل به یک تخصص شدند، اصول و قواعد آن نیز حرفه ای تر و تخصصی تر شدند. عکاسی کودکان یکی از گرایش های عکاسی است که به دلیل شیرینی ها و زیبایی هایی که دارد برای بسیاری مطلوب و جذاب است و افراد زیادی تمایل دارند تا به یادگیری اصول و قواعد آن بپردازند. به جرأت می توان گفت کودکان از زیبا ترین و بهترین سوژه های عکاسی هستند که در حالت ها و شکل های مختلفی می توان از آن ها عکس گرفت. به همین دلیل بهتر است عکاسی از کودک در منزل را نیز بیاموزیم.

عکس پرتره کودک-آتلیه کفشدوزک

چگونه از کودکمان عکس های زیبا بگیریم؟

برای این که از کودکان عکس های زیبا بگیرید، باید به نکاتی ظریف دقت کنید تا خروجی کار با آن چیزی که در ذهن خود دارید تطابق زیادی داشته باشد. بدین منظور باید کلیدی ترین نکته عکاسی از کودکان یعنی خلاقیت و خوش ذوقی را به همراه صبر زیاد داشته باشید.

اگر می خواهید عکس های زیبایی از فرزندان خود بگیرید، باید به المان های موجود در لنز دوربین در هنگام گرفتن عکس دقت زیادی بکنید. به طور مثال، توجه کنید تا آیتم اضافه ای در عکس نباشد و یا به جای گرفتن عکس از کودک زیبای خود پایه های میز و صندلی را در عکس ثبت نکنید. توجه به این نکات به ریزبینی زیادی نیاز دارد.

اگر به عکس هایی که در آتلیه عکاسی گرفته ی شود دقت کنید چیز اضافه ای در عکس ها نخواهید دید البته کیفیت عکس ها را خیلی در نظر نگیرید بهترین لنز در آتلیه عکاسی کودک استفاده می شود به همین دلیل این عکس ها خیلی با کیفیت تر هستند.

عکاسی از کودکان چه ظرافت ها و دشواری هایی دارد؟

آموزش عکاسی از کودکان یک امر مهم است زیرا علی‌رغم تمام شیرینی هایی که در فرآیند عکسبرداری از کودکان برای عکاس و تیم عکاسی اتفاق می افتد، این کار سختی های زیادی نیز دارد. در این کار اغلب با کودکانی روبه‌رو هستیم که به دلیل کم بودن سن و سالشان، صبر و تحمل کافی ندارند و در حین انجام کار زود خسته و گرسنه می شوند. اگر عکاس به این مشکلات توجه نکند، نتیجه عکاسی قطعاً شبیه چیزی نخواهد شد که او در ذهن دارد.

کودکان به دلیل اقتضای سن و شخصیتشان تحرک زیادی دارند و در هنگام ژست گرفتن ممکن است کمی از شما انرژی و وقت بگیرند. در این شرایط باید بسیار صبور باشید و حتی با هماهنگی والدین دادن پاداش به کودک در زمان عکاسی از او باشد. اگر بخواهید برای هر اتفاقی مکث کنید، فرآیند عکاسی طولانی و کسل کننده می شود. اگر می خواهید از زمان استفاده بهینه کنید، دائم از کودک عکس بگیرید، سپس بهترین عکس ها را از میان تمام عکس هایی که گرفته اید پیدا و بقیه را پاک کنید.

برای گرفتن عکس های پرتره از کودکان باید به چه چیزهایی دقت کنیم؟

عکس های پرتره باید در آلبوم کودکان وجود داشته باشند. جزئیات ظریف و زیبای صورت این فرشتگان کوچولوی زمینی هر عکاسی را برای گرفتن عکس پرتره از کودکان ترغیب می کند.

برای گرفتن عکس پرتره هنری از کودکان بیش از هر چیز دیگر باید به نور محیط دقت کرد. این نور اگر بیش از اندازه باشد چشمان کودکان را اذیت می کند، ولی اگر استاندارد باشد و از زاویه مناسبی به صورت بتابد، نتیجه بسیار خوبی را در عکس حاصل می کند.

در عکس پرتره کودک نکته دیگر حالت های صورت کودک است که اساس یک پرتره خوب را تشکیل می دهد. بهترین حالت برای گرفتن عکس های پرتره با کیفیت از کودکان زمانی است که آن ها در حالت های طبیعی خود مثل خنده، گریه، اخم، بازی، تعجب و... قرار دارند.

استفاده از لنزهای مناسب و تخصصی برای پرتره و خصوصاً پرتره های کودکان نیز یکی از تکنیک های عکسبرداری پرتره از کودکان است. لنزهایی که برای پرتره استفاده می شوند باید قابلیت فوکوس و زوم بالایی داشته باشند، ضمن این که کیفیت عکس نیز نباید در این حالت پایین بیاید.

آتلیه عکاسی تخصصی کودک و نوزاد کفشدوزک، با بهره گیری از تیمی خبره و خلاق در زمینه عکسبرداری حرفه ای از کودکان، زیباترین و با کیفیت ترین پرتره ها را از صورت جذاب فرشته کوچولوی شما تهیه می کند. آتلیه کودک کفشدوزک با سال ها تجربه موفق در اجرای پروژه های عکاسی کودکان امروز مدعی است می تواند تمام آن چه شما از عکس های آتلیه ای کودکان خود می خواهید را برآورده می کند.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط