اخبار مرتبط در عکاسی از نوزاد به چه نکاتی باید توجه کرد؟

عکاسی از نوزاد یکی از حساس ترین و دقیق ترین کارهایی است ک نیاز به دقت و توجه دارد. مدل عکس کودک که برای عکاسی خلاقانه از کودک یا گرفتن عکس پرتره نوزاد باید با آموزش قبلی با استفاده از کتاب آموزش عکاسی از کودکان یا استفاده از تجربیات افراد دیگر در آموزش عکاسی از نوزاد باشد. اگر این امکان برای شما فراهم نیست مراجعه به آتلیه تخصصی کودک بهترین گزینه است تا همه اصول عکاسی از کودکان رعایت شود.

نحوه عکاسی از نوزاد با توجه به، به کار گیری ایده عکاسی از نوزاد در منزل باید با در نظر گرفتن طبیعت کودک باشد که در ادامه به آن پرداخته ایم

عکاسی از نوزاد تا پیش از آنکه اقدام به انجام آن کرده باشید، کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما با توجه به اینکه سوژه عکاسی یک کودک ظریف است که به مراقبت‌های خاص نیاز دارد کار سختی است.

بیشتر عکس‌های زیبایی که کودک را در آرامش می‌بینید و از دیدن آنها لذت می‌برید، توسط عکاسان حرفه‌ای و در آتلیه نوزاد گرفته‌ شده‌اند. این عکاسان با توجه به تجربه خود و صبر و حوصله‌ای که دارند، قادر به گرفتن عکس‌های جالب و تماشایی از نوزادان هستند که لبخند را به لبان بزرگ‌ترها می‌آورد.

آتلیه عکاسی تخصصی کودک و نوزاد کفشدوزک با دارا بودن تیم توانمند و متبحر در زمینه عکاسی از نوزاد در خدمت شما عزیزان و دلبندتان است. این آتلیه نوازد با فراهم آوردن محیط مناسب برای عکاسی قادر به ثبت عکس‌های فوق‌العاده از نوزادان است.

عکاسی نوزاد

نکاتی برای عکاسی از نوزاد

عکاسی از نوزادان، این موجودات ظریف و دوست داشتنی، با استخوان‌های نرم و شکننده کار آسانی نیست. در زمان عکاسی از آنها حتماً والدین او باید حضور داشته باشند تا بتوانند در جابه‌جایی به عکاس کمک کنند. البته عکاسان خبره‌ و دوست‌داران نوزادی هم وجود دارند که خود از پس همه کارها برمی‌آیند.

نوزادان به شدت در معرض بیماری هستند، به همین دلیل کمی سرما یا گرما در محیط آتلیه ممکن است باعث سرما خوردن آنها شود یا در اثر آلودگی محیط مریض شوند. با توجه به تمام این حساسیت‌ها باید آتلیه خود را مجهز کنید.

پیشنهاد ما این است که پیش از شروع کار عکاسی دست‌های خود را بشویید. حتی اگر قصد ندارید به نوزاد دست بزنید حتماً این کار را بکنید ممکن است به لوازم در تماس با او دست بزنید.

اگر مریض هستید و مثلاً سرما خورده‌اید، برای اینکه نوازد در معرض آلودگی قرار نگیرد، جلسه عکاسی را به روز دیگری موکول کنید. ارزش ندارد که به خاطر چند عکس نوزاد مجبور به استفاده از دارو شود.

دمای محیط در روحیه نوزادان بسیار تأثیرگذار است. محیط سرد آنها را اذیت می‌کند. باید تا آنجا که برایتان امکان دارد محیط آتلیه را گرم نگه دارید تا نوزاد خوشحال و خواب آلود باشد و بتوانید با خیال آسوده از او عکس بگیرید. مخصوصاً اگر محیط را برای خواب او آماده کرده باشید، عکس‌های بهتری خواهید گرفت، بدون اینکه کودک احیاناً گریه کند و زمان زیادی بر ساکت کردن او صرف شود.

به والدین نوزاد توصیه کنید کودک را سیر و شیر خورده به آتلیه بیاورند و تا حد امکان وسایل شخصی او برای آرام کردنش را به همراه داشته باشند. نوزاد قرار است چند ساعتی را در آتلیه بگذراند، نباید به خاطر مسائل کوچک کار عکاسی کنسل و به روزهای دیگر موکول شود. به دلیل اینکه والدین مجبور نباشند یک روز دیگر وقت بگذارند و نوزاد را برای عکاسی بیاورند تمام موارد را مد نظر داشته باشید.

به والدین بگویید لوازم شخصی نوزاد مانند پتو، کلاه، کفش و سبد و... را برای قرار دادن آنها در کنار او و زیباتر شدن عکس‌ها همراه بیاورند. 

درست است که ژست در عکاسی اهمیت دارد، ولی تحمیل کردن ژست به نوزاد کار درستی نیست و نتیجه خوبی در عکس نخواهد داشت. درست است که نوزاد اختیار زیادی در حرکات دست و پایش ندارد و شما باید این کار را برایش انجام دهید، ولی حتماً باید این کار را بااحتیاط و به‌آرامی انجام دهید. نارضایتی از یک ژست در چهره نوزاد دیده می‌شود، اگر متوجه شدید، اصراری نداشته باشید و یک ژست دیگر برای او انتخاب کنید. باید با صبر و تجربه‌ای که دارید در نوزاد حس راحتی و ایمنی ایجاد کنید. یکی از پیشنهادات این است که عکس‌هایی بدون ژست و در حالت طبیعی از نوزاد بگیرید.

عکس‌های ساده که پر از لوازم نیستند بیشتر از عکس‌های شلوغ و پلوغ و پر رنگ و عروسک و اسباب بازی طرف‌دار دارند. این طوری فقط سوژه که همان کودک است در عکس مرکزیت خواهد داشت. استفاده از رنگ‌های خنثی عکس‌ها را زیباتر جلوه می‌دهند. استفاده از پس‌ زمینه ساده و یک دست در بهتر شدن عکس‌ها مؤثر هستند.

پس با در نظر گرفتن نکاتی که گفته شد و اسفاده درست از ایده های عکاسی کودک می توانید بهترین عکاسی از کودک در منزل را انجام دهید، در ضمن مطالعه مقالات زیر نیز می تواند شما را به موفقیت در زمینه عکاسی نوزاد به خوبی راهنمایی کند.

اصول عکاسی کودک، جنس و دمای رنگی نورها

بهترین دوربین و مهم‌ترین تنظیمات در عکاسی کودک چیست؟

اخبار مرتبط اخبار مرتبط