اخبار مرتبط بهترین دوربین و مهم‌ترین تنظیمات در عکاسی کودک چیست؟

عکس گرفتن از کودکان به خاطر عکس‌ العمل‌ها و خصوصیاتی که دارند بسیار لذت‌بخش است. البته این کار لذت‌بخش بسیار هم سخت است و برای اینکه بتوان یک عکس خوب از کودک ثبت کرد، باید صبر و حوصله فراوانی به خرج داد و گاهی زمان زیادی را نیز صرف کرد.

یکی از مهم‌ترین مسائل در هر نوع عکاسی دوربین است. اینکه با چه دوربینی عکس گرفته شود، اهمیت دارد. دوربین‌های کامپکت معمولی، دوربین‌های نیمه حرفه‌‌ای و دوربین‌های حرفه‌ای هر کدام در عکاسی کاربرد خود را دارند و لازمه استفاده مفید از آنها بلد بودن تکنیک‌های عکاسی است. و صد البته استفاده از دوربین یعنی اینکه بتوان دوربین را روی تنظیمات مناسب برای عکاسی در مکان و زمانی که هستید قرار دهید.

بهترین کار این است که زمان و هزینه صرف کنید و کار عکاسی از کودکتان را به متخصصان عکاسی در آتلیه تخصصی کودک مانند آتلیه عکاسی تخصصی کودک و نوزاد کفشدوزک بسپارید و دنبال دردسر تهیه دوربین و یادگیری عکاسی نباشید.

بهترین دوربین و مهم‌ترین تنظیمات در عکاسی کودک

انتخاب دوربین مناسب برای عکاسی کودک

اگر نیازی نمی‌بینید که برای عکاسی هزینه زیادی بکنید و به یک دوربین کامپکت معمولی رضایت می‌دهید، باید در زمان خرید دقت کنید که دوربین حالت عکاسی کودک داشته باشد. این وضعیت تقریباً بهترین تنظیمات ممکن را ایجاد می‌کند. برای این کار می‌‌توانید در بخش تنظیمات Scene Mode یا با استفاده از بروشوری که همراه دوربین است، وضعیت عکاسی از کودک دوربین را پیدا کنید.

البته اگر قرار نیست یک دوربین کامپکت بخرید و یکی از آنها دارید، لازم نیست اقدام به خرید یک دوربین جدید بکنید. می‌توانید با تنظیم حالت تقدم دیافراگم یا سرعت شاتر این کار را به خوبی انجام خواهید داد که البته به کمی آموزش نیاز دارید.

کاری که شما لازم است بکنید این است که با بالا بردن عدد دیافراگم و بستن آن عکس‌هایی با عمق میدان کمتر از کودکتان بگیرید. در واقع، وقتی عمق میدان را کم می‌کنید کودک از محیط اطرافش جدا می‌شود. هرچه به f/1 نزدیک‌تر شوید، عکس‌ها عمق میدان کمتری خواهند داشت.  

بهتر است اگر نمی‌دانید از فلاش دوربین چگونه و کی استفاده شود، از آن استفاده نکنید، چون نورش چشم کودک را آزار می‌دهد.

اگر نور محیطی که در آن هستید کم است و نیاز به نور بیشتری برای عکاسی دارید، با بالا بردن ISO یا همان حساسیت دوربین می‌توانید این مشکل را حل کنید، البته در این موارد باید حواستان باشد که کیفیت عکس‌ها پایین نیایند.

اگر قصد دارید از کودک در حال جست و خیز و بازی عکاسی کنید، کمی از آنها فاصله بگیرید تا مزاحم بازیشان نشوید. اولین کار در دوربین‌های کامپکت این است که تنظیمات آنها را روی Sport Mode یا Landscape بگذارید.

با بستن دیافراگم در زمانی که بچه‌ها در حال بازی هستند، می‌توانید عکس‌هایی خوبی از آنها به ثبت برسانید و حرکات آنها باعث خراب شدن عکسشان نشود.

اگر می‌خواهید از چهره کودک در حال بازی عکس بگیرید و شور و شوق او را در عکس‌ها مشاهده کنید، باید کمی حرفه‌ای‌تر عمل کنید و از دوربین‌های نیمه حرفه‌ای یا حرفه‌ای که می‌توان لنز آنها را تغییر داد استفاده کنید که قدرت زوم بالایی دارند.

لنز‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند. هرگز نباید بدون آگاهی دست به خرید آنها زد. باید بدانید چه کاری قرار است با لنز انجام دهید و چه نوع عکسی قرار است بگیرید. برخی لنزها مانند لنزهای تله عمق میدان عکس را کم می‌کنند و کادرهای بسته‌تری با آنها دارید، ولی لنزهای واید عمق میدان بیشتری دارند و برای عکاسی منظره بهتر هستند. با توجه به اینکه عکس‌های با عمق میدان کم از کودکان زیباتر هستند، عکاسی با لنز تله شما را به هدف نزدیک‌تر می‌کند.

شما با مشاهده صفحه نمونه کارهای آتلیه کودک کفشدوزک می توانید انواع عکس کودک را با دوربین های حرفه ای مشاهده نمایید.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط