اخبار مرتبط نکاتی برای راه اندازی یک آتلیه کودک موفق

عکاسی یکی از خدماتی است که از دیرباز برای بشر جذاب و هیجان انگیز بوده است. امروزه علاوه بر این که مردم نگاهی هنری به عکاسی دارند، عده ای از آن به عنوان منبعی برای درآمد استفاده می کنند. درامد اتلیه عکاسی در صورتی که به صورت حرفه ای و با استفاده از تجهیزات روز دنیا انجام شود بسیار خوب خواهد بود. این روزها اکثرا بر این باورند که درآمد آتلیه کودک از سایر رشته های عکاسی بهتر است ولی برای این کار صرفا درآمد نباید مد نظر باشد. چگونگی راه اندازی آتلیه عکاسی سوالی است که ذهن افراد تازه کار را به خود مشغول می کند. در قدم اول مجوز تاسیس آتلیه عکاسی باید تهیه شود، مدارک لازم برای زدن آتلیه هم طبق اتحادیه صنف عکاسان و فیلمبرداران تهران یا هر شهر دیگری که مشغول هستید باید تهیه شود. هزینه راه اندازی آتلیه عکاسی که مهمترین بخش تاسیس آتلیه است با توجه به متراژ محل، نوع تجهیزات لازم برای آتلیه عکاسی و تهیه دکور برای آتلیه باید محاسبه گردد.

بسیاری از کسانی که امکان راه اندازی یک آتلیه حرفه ای را ندارند باید به فکر ساخت آتلیه عکاسی در منزل و راه اندازی آتلیه عکاسی خانگی باشند که کار چندان دشواری هم نیست.

آتلیه ها چه خدماتی ارائه می دهند؟

برای این که عکاسی به منبعی برای درآمد تبدیل شود، باید مقدماتی آماده کرد. این مقدمات علاوه بر آموزش های لازم برای یادگیری کار، شامل خرید وسایل و تجهیزات عکاسی می شود. البته این به این معنا نیست که شما پس از دیدن آموزش های لازم بلافاصله می توانید برای خود آتلیه ای تأسیس کنید و در آن کلیه خدمات مرتبط با بالاترین کیفیت را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. تأسیس آتلیه زمانی از لحاظ اقتصادی برای شما آورده مالی خواهد داشت که شما در زمینه حرفه ای به اندازه کافی تجربه کسب کرده باشید و این تنها زمانی میسر می شود که کار عملی انجام داده باشید.

راه اندازی یک آتلیه کودک موفق

چگونه می توان یک آتلیه راه اندازی کرد؟

برای راه اندازی یک آتلیه عکاسی به تجهیزات و وسایل خاصی نیاز است؛ ضمن این که شما باید مکانی مناسب برای قرار دادن وسایل و دوربین ها نیز داشته باشید. همچنین، باید تا حدودی وسایل لازم برای لوکیشن عکاسی را نیز فراهم کنید تا مشتریان در هنگام مراجعه بتوانند از یک پکیج کامل خدماتی در آتلیه شما بهره مند شوند.

اولین موردی که درباره یک آتلیه باید در نظر داشت، مکانی مناسب با مساحت حداقل 100 متر است. در این مکان باید فضاهایی برای عکسبرداری، دفتر مدیریت، سالن انتظار برای مشتریان و مکانی برای نگهداری نمونه کارها و تجهیزات کاری در نظر بگیرید. مسئله بعدی دیزاین لوکیشن آتلیه است که نقش بسزایی در جذب مشتریان دارد. برای این که فضای مورد نیاز خود را دیزاین و وسایل مختلف برای آن خریداری کنید، باید به نیازهای مردم محل و یا آن قسمت شهر توجه کنید. از خرید وسایل صرفاً گران و لوکس خودداری کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است تا 5 سال آینده نتوانید بازگشت سرمایه مناسبی از کار در آتلیه خود داشته باشید.

تجهیزات و وسایل مسئله دوم هستند؛ اولین و مهم ترین وسیله دوربین است. دوربین عکاسی جزء جدایی ناپذیر یک آتلیه است و یک عکاس حرفه ای ممکن است چندین دوربین مختلف با کارکرد های متنوع در آتلیه خود داشته باشد. نکته بعدی خرید لنز است. لنزها وسایل کوچک و گران قیمتی هستند که به منظور گرفتن عکس های مختف باید انواع گوناگونی از آن ها را تهیه کرد. وسایل نورپردازی از ابزاری هستند که برای گرفتن عکس های حرفه ای باید از آن ها بهره گرفت. پروژکتورها منابع نوری لازم از وسایل ذکر شده هستند.

تأسیس یک آتلیه کامل که بتواند به تمام نیازهای مشتریان پاسخ دهد، نیازمند ابزار و وسایلی است که تهیه آن ها به تحقیق از منابع مختلف و پرس و جو از افراد مطلع و حرفه ای در این زمینه نیاز دارد.

آتلیه موفق کودک چه ویژگی هایی دارد؟

یک آتلیه کودک موفق در درجه اول به یک تیم حرفه ای، خلاق و صبور نیاز دارد تا با گذاشتن زمان بتوانند زیبا ترین عکس ها را به مشتریان ارائه دهند. ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای یک آتلیه کودک تا حدود زیادی شبیه به سایر آتلیه ها است، اگرچه در برخی جزئیات مانند لنزها، دکوراسیون و وسایل تفاوت هایی نیز وجود دارد و برای تأسیس یک آتلیه کودک و نوزاد باید وسایل تخصصی عکاسی کودکان را در محیطی کاملا بهداشتی تهیه کرد.

آتلیه تخصصی کودک کفشدوزک با بهره گیری از جدیدترین و به روزترین امکانات تخصصی در زمینه عکسبرداری تخصصی نوزاد و کودک، جذاب ترین و خلاقانه ترین عکس ها را به وسیله تیم حرفه ای خود از کودکان و نوزادان دلبند شما تهیه می کند.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط