اخبار مرتبط عکاسی کودک در منزل

عکاسی از کودکان به دلیل شیرینی ها و هیجاناتی که دارد برای عده زیادی از مردم با جذابیت فوق العاده ای همراه است. به طور قطع، همه ما تاکنون عکس های زیادی از کودکان خود گرفته ایم؛ پس تا به حال، باید به نکات زیادی در راستای زیبا تر شدن عکس های خود دقت کرده باشیم.برای این کار باید ترفندهای عکاسی از کودکان را در کنار عکاسی خلاقانه از کودک رعایت کنیم.

یکی از دلایلی که کودکان را در عکس ها زیباتر می کند، طبیعی بودن رفتارهای آن ها است. پوست لطیف و چشمان درخشان نیز بر این زیبایی آن ها می افزاید. کودکان با شور و نشاط و شیطنتی که در رفتارهای خود دارند، به عکس ها جان می بخشند و از این منظر عکس های آن ها نیز زیباتر است. عکاسی کودک در خانه به دلیل نبود امکانات و تجهیزات آتلیه کودک نیازمند ایده های جالب برای عکس کودک است که آتلیه کفشدوزک در ادامه این مقاله عکاسی کودک در منزل را آموزش می دهد ولی اگر به حرفه عکاسی واقف هستید ایده های عکاس کودک در خانه  را برای تنوع بیشتر در عکاسی مطالعه نمایید.

ژست عکس کودک در منزل

سختی های عکاسی از کودکان

با وجود تمام شیرینی ها و جذابیت هایی که عکسبرداری از کودکان دارد، این کار با مشکلات عدیده ای نیز همراه است. اگر فرد صبوری نیستید و زود از کوره در می روید انجام این کار را به آتلیه کودک بسپارید تا با کادر حرفهای و متخصص خود این کار را به بهترین شکل برای شما انجام دهند. اما اگر می خواهید این را خودتان انجام دهید با صبر و خونسردی این کار را آغاز کنید که نتیجه این کار را به طور قطع در پایان عکسبرداری خواهید دید. یکی از نکاتی که عکاسان حرفه ای کودک به خوبی آن را رعایت می کنند، داشتن صبر و تحمل بالا در هنگام فرآیند عکسبرداری از کودکان است.

یکی دیگر از مسائلی که عکاسی از کودکان را سخت می کند خلاقیتی است که در طراحی بک گراندهای عکس لازم است. گاهی ایده ها را می توان از اینترنت گرفت و برای جذاب تر شدن به آن پر و بال داد مقاله بهترین ایده های خلاقانه برای عکاسی از کودک و نوزاد را نیز مطالعه کنید.

یکی از مواردی که در عکسبرداری از کودکان و خبره شدن در آن از اهمیت بسزایی برخوردار است، تکرار و تمرین است. به لطف دوربین های دیجیتال که محدودیتی در تعداد عکس ها ندارند، شما می توانید تصاویر متعددی از کودکان خود تهیه کنید و پس از مشاهده ایرادات موجود در عکس ها، آن ها را حذف و از تکرار اشتباهات در عکس های بعدی خودداری کنید. مورد بعدی دیدن عکس های مختلف در اینترنت و گرفتن ایده از آن ها است. گاهی خرج کردن کمی خلاقیت بر روی ایده ها تأثیراتی شگفت انگیز در کیفیت عکس شما می گذارد.

نکته دیگر استفاده از المان ها و آیتم های زیبا و رنگارنگ در عکس ها است؛ این فاکتورها با بالا بردن جذابیت های بصری عکس ها، آن ها را دیدنی تر و زیباتر می کنند.

از آیتم هایی که در عکس های خانگی و آتلیه ای بسیار استفاده می شوند، پارچه ها هستند. استفاده هوشمندانه از پارچه های طرحدار و رنگارنگ در کادر عکس گاهی یک عکس معمولی که در خانه گرفته شده است را به یک عکس حرفه ای آتلیه ای بدل می کند. در هنگام استفاده از پارچه ها به عنوان پس زمینه عکس ها مراقب باشید که کودک اذیت نشود و نهایتاً آرامش او فراهم شود.

مورد دیگر بهره گیری از وسایل بازی و عروسک های کودک است. با این کار ضمن تصویر کشیدن دنیای کودکانه فرزند خود در عکس، با استفاده از المان های مختلف عکس خود را حرفه ای تر می کنید.

در انتخاب زاویه عکسبرداری از کودکان نیز باید بسیار دقت کرد. زاویه انتخابی شما باید به گونه ای باشد که نور در بهترین حالت آن به صورت کودک و المان های موجود در عکس بتابد. این موضوع باعث می شود تا عکس شفاف تر و با کیفیت تر به نظر برسد. در هنگام برداشتن عکس از کودک خود دقت نمایید تا کادر از المان های زائد خالی باشد. این المان ها شامل پایه های مبل و میز، وسایل اضافی و در و پنجره هستند که زیبایی عکس را تحت تأثیرات منفی قرار می دهند.

نکات کلی که در رابطه با عکسبرداری از کودکان در منزل گفته شد می تواند تا حدود زیادی راهگشای شما در این فرآیند باشد؛ ضمن این که در حین عکسبرداری نکات زیادی به صورت تجربی به دست شما می آیند که گاه بسیار با ارزش هستند و شما می توانید آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

آتلیه کفشدوزک همواره همراه شماست تا زیباترین و تکرارنشدنی ترین روزهای زندگی فرزندتان را به تصویر بکشد و بهترین یادگار را برای شما به ارمغان آورد.

 

اخبار مرتبط اخبار مرتبط