اخبار مرتبط اصول عکاسی کودک، جنس و دمای رنگی نورها

یکی از جذابیت‌های حرفه عکاسی تنوع آن است. البته هر کس در ابتدای شروع این حرفه باید مشخص کند که قرار است در کدام شاخه این کار را ادامه دهد و اصول اولیه عکاسی را در هر رشته ای که مدنظر باشد باید بگذراند و برای هر یک به صورت تخصصی باید اصول خاصی را بیاموزد برای مثال:

  • اصول عکاسی هنری
  • اصول عکاسی حرفه ای
  • اصول عکاسی از طبیعت
  • اصول عکاسی با موبایل
  • اصول عکاسی خبری
  • اصول عکاسی دیجیتال و...

هر یک به نوبه خود از روش های خاصی پیروی می کنند. علاوه بر این شناخت جنس و دمای رنگی نورها از اهمیت زیادی برخوردار است هر عکاسی باید کلوین نور خورشید، نور سرد و گرم چیست، ارتباط نور و رنگ، کلوین در عکاسی، کلوین در فیلمبرداری و میزان جذب نور توسط رنگ را به طور کامل بشناسد. آتلیه کودک کفشدوزک با تهیه این مقاله سعی کرده تا اصول عکاسی کودک، جنس و دمای رنگی نورها را توضیح دهد.

 عکاسی از کودک و نوزاد یکی از جالب‌ترین شاخه‌های عکاسی است که در میان عکاسان طرف‌داران زیادی دارد، هرچند اصلاً کار ساده‌ای نیست. با توجه به اینکه سوژه کودک است و خیلی وقت‌ها آگاهانه ممکن است با عکاس همراهی نکند و نیاز به تجهیزات آتلیه عکاسی کودک دشواری های کار را به همراه خواهد داشت.

در عکاسی عوامل مهمی تأثیرگذار هستند. یکی از مهم‌ترین عوامل در عکاسی نور و نورپردازی است که در حصول نتیجه درست و گرفتن عکس‌های جذاب بسیار تعیین‌کننده است. نور می‌تواند با از بین بردن سایه‌ها عکس را خاص و بی‌نظیر کند.

اگر قرار باشد در عکاسی در آتلیه کودک انجام شود، تنظیمات نور و بررسی دما و جنس آن وظیفه عکاس است و با تجربه و دانش خود باید بتواند این کار را به‌خوبی انجام دهد. البته اگر عکاس نتواند این کار را به‌درستی تشخیص دهد، نتیجه در عکس‌ها نمایان خواهد شد.

آتلیه تخصصی کودک و نوزاد کفشدوزک با داشتن امکانات و کادر مجرب به‌خوبی‌ از عهده این کار برمی‌آیند و می‌توانند عکس‌هایی فوق‌العاده از کودکان شما بگیرند. عکاسان این مجموعه با صبر و حوصله با کودکان شما ارتباط برقرار می‌کنند و زیباترین‌ها را از چهره کودکانتان برای شما به ثبت می‌رسانند.

آتلیه کودک کفشدوزک

نقش نور در عکاسی از کودک

مهم‌ترین نور طبیعی نور خورشید است که در محیط خارجی نور غالب محسوب می‌شود. ولی با توجه به مشکلاتی که محیط خارجی دارد، بیشتر عکاس‌ها ترجیح می‌دهند این کار را در داخل آتلیه کودک انجام دهند. استفاده از تکینک‌های نورپردازی شما را در گرفتن عکس‌های خوب یاری می‌کنند. دانستن این مطلب که چطور می‌توان یک منبع نور را برای حصول نتایج خوب در عکاسی به کار گرفت بسیار با ارزش است.  

در یک آتلیه عکاسی کودک که کار آن عکاسی از کودکان است نورپردازی باید توسط عکاس کودک انجام شود. مهم‌ترین منبع نور در عکاسی آتلیه‌ای فلاش‌ها هستند. این وسیله‌های نورپردازی می‌توانند نوری با 5800 کلوین (دمای رنگ‌ها بر اساس کلوین محاسبه می‌شود) به عکاس بدهند که با تنظیم وایت بالانس رنگ‌ها در عکس کاملاً طبیعی خواهند بود. فلاش‌ها هم نور اصلی که به نام کی لایت گفته می‌شود و هم نور فرعی یا فیل لایت هستند.

یکی از تکنیک‌ها برای به دست آوردن رنگ‌های طبیعی تنظیم وایت بالانس است. یعنی عکاس با توجه به نور و دمای رنگ‌ها در ابتدا رنگ سفید درست را به دوربین معرفی کند تا با استفاده از آن بقیه رنگ‌ها در دوربین دیده شوند. با استفاده از برخی از تکنیک‌ها و ایجاد سایه‌ می‌توان عکس‌هایی متفاوت و زیبا گرفت.

برای نرم کردن نورها از چتر یا سایت باکس استفاده می‌شود‌ که نور را تخت می‌کنند و سایه‌ها را از بین می‌برند. فلاش‌ها کاملاً بی‌ضرر هستند و نباید به هیچ عنوان نگران کودکان خود باشید. فقط کودکان نباید به طور مستقیم به آنها خیره شوند.

گرفتن عکس پرتره از کودکان هم کار ساده‌ای نیست، ولی عکس‌های پرتره کودکان به دلیل ویژگی‌های خاص صورت آنها بسیار زیبا از آب درمی‌آیند.

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که ممکن است عکاسان کم‌تجربه دچار آن شوند، استفاده از نور پنجره است. به این ترتیب که کودک را جلوی پنجره قرار دهیم، این کار باعث می‌شود که صورت او تیره شود.

تیره شدن این عکس‌ها به این دلیل است که کودک در جای درستی نسبت به منبع نور قرار نگرفته است. در واقع ایستادن در جلوی نور و پشت کردن به آن روی صورت تیرگی ایجاد می‌کند. ولی اگر با هوشمندی کودک را در فاصله‌ای مناسب از منبع نور که همان پنجره است قرار دهید زاویه درستی روی آن تابیده می‌شود و نتیجه خوبی در عکس‌ها دیده خواهد شد. برای درک بهتر این مقاله پیشنهاد می شود مقالات زیر را نیز مطالعه بفرمایید

نورپردازی در عکاسی کودک

نکاتی درباره عکاسی با موبایل

بهترین لنز و دوربین برای عکاسی از کودکان چیست؟

اخبار مرتبط اخبار مرتبط