اخبار مرتبط نقش پدر و مادر و خانواده در عکاسی از کودک

چگونه می توان عکس های خوب و حرفه ای گرفت ؟

عکاسی از کودکان، آیتم ها و فاکتورهای مختلفی دارد که با پیروی از آن ها می توان عکس هایی خوب و زیبا گرفت. این قوانین ساده هستند و تنها با کمی توجه می توان آن ها را رعایت کرد. تنها یک تیم خلاق و صبور به همراه پدر و مادرانی با حوصله هستند که می توانند خروجی فرآیند عکسبرداری را به بهترین نحو ممکن به وجود بیاورند.

یکی از نکاتی که در گرفتن عکس های خوب بسیار لازم است داشتن دوربین مناسب برای این کار است. دوربین را باید بر اساس سوژه و کاری که می خواهید با آن انجام دهید انتخاب کنید. اگر می خواهید زیباترین و شگرف ترین عکس ها را از کودکان خود بگیرید باید دوربینی انتخاب کنید که عکس های شفاف و زیبا از کودکان بیاندازد. ضمن این همیشه سعی کنید عکس های طبیعی و نه در ژست های رسمی از کودکان خود بگیرید چرا که کودکان فی نفسه همه زیبا و دوست داشتنی هستند.

نقش پدر و مادر و خانواده در عکاسی از کودک - آتلیه کفشدوزک

نقش پدر و مادر در گرفتن عکس از کودک چیست؟

پدر و مادر و افراد خانواده نقش بسیار مهمی در مدل عکس کودک دارند. پدر و مادر به دلیل داشتن رابطه عاطفی قوی و جدایی ناپذیر با کودک خود می توانند او را به بهترین نحو برای فرآیند عکاسی آماده کنند. این کار ها می توانند شامل اعمالی که برای کاهش استرس و ترس کودک از قرار گرفتن در یک محیط نا آشنا با افرادی که تاکنون ندیده است، باشند.

در برخی از کودکان به دلیل پایین بودن سن این استرس بیشتر است و به دلیل طولانی بودن فرآیند عکاسی در استودیو به منظور حصول نتایج بهتر می بایست پدر و مادر در نزدیکی کودک خود قرار داشته باشند تا با صحبت کردن با او و گاهی نیز با در آغوش گرفتنش، از شدت فشار روحی و روانی بر کودک بکاهند.

کودکان به دلیل نیازها و وابستگی های خود به خانواده و این که ممکن است خیلی زود گرسنه و بی طاقت شوند به مادران خود نیاز دارند، بنابراین در فرآیند عکاسی هر چه که این تماس بین مادر و فرزند بیشتر باشد و کودک در هنگام نیاز داشتن به خانواده خود پناه ببرد، تاثیر آن در خلق و خو و به تبع در خروجی کار که همان کیفیت و زیبایی عکس ها است، مشهود تر خواهد بود.

خانواده به دلیل آشنا بودن با خلقیات کودک می تواند باعث شود تا او در طول فرآیند عکاسی اخلاق بهتری داشته باشد و با آرام کردن او تا حدودی بر سهولت فرآیند عکاسی می افزایند.

خانواده علاوه بر حمایت های عاطفی که از کودک خود در طی فرآیند عکاسی می کند، می تواند به پیدا کردن بهترین و زیبا ترین حالت های کودک خود کمک کند و از این طریق عکس های او را زیباتر کرده و در نتیجه کار تاثیر مستقیم بگذارد.

نقش پدر و مادر و خانواده در عکاسی از کودک - آتلیه کفشدوزک

گاهی اوقات عکس های تکراری حتی با زاویه ها و لوکیشن های متنوع، خسته کننده و آزار دهنده می شوند، این جاست که نقش خانواده پررنگ تر شده و آن ها با حضور در عکس های کودک به آن جلوه و زیبایی می بخشند. در این عکس ها می توان کودک را در آغوش گرفت، به او شیر داد و یا با پوزیشن های خلاقانه بسته به نظر عکاس ژست گرفت. گاهی استفاده از خواهر و برادرهای بزرگ تر کودک در عکس نموداری از رشد فرزندان یک خانواده را به تصویر می کشد که در طولانی مدت این قضیه جالب و دیدنی می شود.

آتلیه کفشدوزک به همراه تیم مجرب، جوان و خلاق خود ثبت کننده زیباترین لحظات کودک شما خواهد بود. در این مجموعه تکنیک ها و ابزارهای به روز دنیا در زمینه عکاسی حرفه ای کودکان، به منظور عکسبرداری از دلبندان شما به کار گرفته می شود.

 

اخبار مرتبط اخبار مرتبط