اخبار مرتبط نکات طلایی در عکاسی از نوزاد

عکاسی از کودکان چه اثرات مثبتی بر آن ها دارد؟

کودکان میوه های باغ زندگی هستند که نیازمند توجه، محبت و ستایش می باشند. این میوه های نورسیده با احساسات بی نظیری که برای خانواده به ارمغان می آورند، یکی از معجزات خدا بر روی زمین به حساب می آیند. حضور این موجودات شگفتی ساز را باید قدر دانست چرا که برکت و حاصل زندگی هستند.

یکی از کارهایی که می توان در راستای توجه به کودکان انجام داد و لحظه لحظه رشد و بالیدن آن ها را به وسیله آن ثبت کرد، عکس گرفتن است. عکس ها که ثبت کننده خاطرات زیبا هستند لحظه لحظه زندگی ما و عزیزانمان را به تصویر می کشند. با ثبت لحظات موجودات کوچک زندگیمان می توانیم گزارشی تصویری از دقیقه به دقیقه رشد و بالندگی آن ها داشته باشیم. به دلیل نوع زندگی و شوق و اشتیاقی که کودکان در زندگی خود دارند برای گرفتن عکس از آن ها باید تکنیک هایی را رعایت کنیم تا کیفیت کار پایین نیاید و ثبت لحظه ها با بهترین نتیجه اتفاق بیفتد.

عکس های زیبا از کودکان می تواند در تقویت و رشد اعتماد به نفس آن ها تاثیر بسزایی داشته باشد. این اعتماد به نفس در کودکی می تواند پایه های بزرگسالی کودک را استحکام بخشد و در موفقیت او بی تاثیر نخواهد بود

 آتلیه عکس کودک ، نوزاد و بارداری کفشدوزک

چگونه می توانیم از نوزاد عکس های زیبا بگیریم؟

نوزادی یکی از مراحل زندگی است که با اشتیاق و هیجان زیادی برای والدین همراه است. این مرحله که نمایشگر رویش یک جوانه است و پایه های تبلور انسان را در بزرگسالی رقم می زند، یکی از حساس ترین قسمت های زندگی به حساب می آید. والدین نوزاد با شور و اشتیاقی که از اضافه شدن یک فرد به زندگی خود دارند، در صدد می آیند لحظه لحظه رشد او را به تصویر بکشند. عکاسی کودک و نوزاد که امروزه به یک مد در بین خانواده ها تبدیل شده است، باید همراه با اصول و قواعدی باشد تا نتایج بهتری را به همراه داشته باشد. این کار که شدیدا به خلاقیت و ذهن زیبای یک عکاس مربوط است نکاتی طلایی را در دل خود دارد که ما آن ها را با شما در میان می گذاریم. در زیر نکاتی را با شما در میان می گذاریم که در عکاسی از نوزاد نتایج بسیار خوبی را حاصل می کند.

نکته اول

عکاسی از این موجودات کوچک ظرافت هایی را به همراه دارد که با رعایت آن ها می توانید بهترین و با کیفیت ترین عکس ها را داشته باشید، به دلیل زیبایی و ظرافت این موجودات بی نظیر بهتر است عکس هایی از آن ها بگیرید که تمام جزئیات صورت و مو و بدن آن ها را نمایش دهند. این جزئیات اثرات شگرفی را در جذابیت و زیبایی عکس های شما می گذارند.

نکته دوم

نکته دیگری که باید در عکاسی نوزاد لحاظ شود استفاده از رنگ ها و آیتم های جذاب است، این آیتم های می توانند اسباب بازی ها، لباس ها و عروسک های نوزاد باشند.

نکته سوم

 باید به یاد داشته باشید که در استفاده آیتم های زیبا و تزئینی نباید افراط کنید چرا که زیبایی و ظرافت کودک در شلوغی عکس گم می شود.

 آتلیه عکس کودک ، نوزاد و بارداری کفشدوزک

نکته چهارم

در هنگام گرفتن عکس از نوزاد سعی کنید تا پوزیشن های راحتی مانند به پشت خوابیده، به شکم خوابیده، به صورت هلالی و یا دست زیر چانه و... برای او انتخاب کنید تا اذیت نشود.

نکته پنجم

گرمای محیط باید مناسب باشد تا چنانچه می خواهید عکس های بدون لباس از او بیاندازید کودک دچار بیماری و سرما خوردگی نشود. همچنین دمای مناسب موجب می شود تا کودک طاقت بیشتری پیدا کند و طی مراحل عکاسی نهایت همراهی را با شما انجام دهد.

نکته ششم

برای جذاب تر شدن عکس های نوزاد می توانید از خواهر برادرهای بزرگ تر او کمک بگیرید و عکسی را بسازید که به گونه ای نمایانگر مراحل رشد کودک باشد.

نکته هفتم

لباس هایی که بر تن نوزاد می کنید نیز حائز اهمیت هستند. سعی کنید از لباس های متنوع و رنگ های مختلف استفاده کنید تا جلوه های بصری عکس ها افزایش یابد.

نکته هشتم

به دلیل این که نوزادان بسیار کوچک هستند و حرکات ارادی کمتری دارند، سعی کنید عکس های طبیعی بگیرید و لحظات غافلگیر کننده نوزاد خود را ثبت کنید.

نکته نهم

نور یکی از فاکتورهای مهم عکاسی از کودکان و نوزادان است. با یک نورپردازی خوب و استفاده از رنگ های مختلف می توان جزئیات و زیبایی بدن نوزاد را به شکل شگرفی به تصویر کشید.

نکته دهم

آخرین نکته در عکسبرداری حرفه ای و خوب از یک نوزاد حفظ صبر و آرامش است. این مخلوقات بسیار کوچک به دلیل شرایط خاص خود صبر و تحمل کمی دارند و ممکن است بد قلقی کنند. در این شرایط حفظ صبر و آرامش تا رسیدن نوزاد به شرایط خوب بسیار مهم است و نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.

آتلیه عکاسی کفشدوزک با بهره گیری از تیم جوان و خلاق عکاسی و طراحی، ضمن رعایت تمام مسائل ایمنی و فنی روز دنیا در جهت عکسبرداری های حرفه ای از کودکان، محیطی شاد و مفرح را برای فرزند شما به وجود آورده و بدین ترتیب عکس هایی با کیفیت، زیبا و خلاقانه را به شما ارائه می کند.

 

اخبار مرتبط اخبار مرتبط