اخبار مرتبط بهترین ایده های خلاقانه برای عکاسی از کودک و نوزاد

چرا باید از کودکان خود عکس بگیریم؟

از زمانی که دوربین های عکاسی اختراع شدند بشر به دنبال ثبت پدیده های مهم، زیبا و عجیب بوده است. یکی از پدیده های که به وسیله دوربین و یا گوشی های تلفن همراه به صورت مکرر ثبت می شود روابط خانوادگی و عکس از افراد خانواده است. امروزه ثبت لحظه های شیرین و در کنار هم بودن به یکی از سرگرمی های خانواده ها تبدیل شده است. در این میان کودکان با زیبایی ها و شگفتی هایی که در طبیعت خود پنهان کرده اند به یکی از سوژه های منحصر بفرد عکاسی بدل شده اند و اگر کودکی در خانواده باشد اکثریت قریب به اتفاق افراد در صدد می آیند که از او و با او عکس هایی را در دوربین ها و تلفن های همراه خود ثبت کنند.

عکاسی از کودکان شاخه ای از هنر عکاسی است که به دلیل پیچیدگی و سختی آن به یک تخصص مجزا تبدیل شده است. عکاسی که می خواهد در چنین حرفه ای مشغول شود باید خصوصیات اخلاقی خاصی داشته باشد، پر انرژی و خلاق باشد و تکنیک های زیادی را در زمینه عکاسی از کودکان بداند. استفاده از تخصص این دسته از عکاسان این روزها در بین خانواده های ایرانی رواج زیادی یافته و افراد زیادی برای گرفتن عکس های ماندگار و حرفه از کودکان و نوزادان خود به آتلیه ها مراجعه می کنند.

آتلیه کودک در تهران-کفشدوزک

چگونه می توان عکس های زیبا و خلاقانه گرفت؟

گرفتن عکس های زیبا از کودک در درجه اول به خلاقیت ذهن عکاس مربوط است، این که عکاس چه ژست ها و حالت ها، لباس ها و وسایل جانبی را در کادر عکس خود انتخاب می کند برای جذاب تر شدن عکس ها مسئله ای ضروری است. به دلیل تحرک کودکان و این که آن ها شاید گرفتن ژست های معمول را بلد نباشند ممکن است عکس ها خراب شوند و یا کیفیت مورد نظر را نداشته باشند. در این راستا عکاس باید ضمن برقراری ارتباط عاطفی جوری رفتار کند که کودک نهایت همکاری را با او داشته باشد و بهترین مدل عکس کودک  باشد 

با کمترین امکانات نیز می توان زیبا ترین عکس ها را به وجود آورد، کافیست کسی که می خواهد از کودک عکس بگیرد هارمونی را به خوبی بشناسد و از ترکیب رنگ ها و اجزائی در کادر عکس استفاده کند که جلوه های بصری آن را افزایش دهد.

یکی از مسائلی که باید در آتلیه عکاسی کودکان به آن توجه کرد مسئله مکان است، اگر در پارک، باغ و یا ساحل از کودکان خود عکس بگیرید به تبع نتایج بهتری خواهید داشت تا این که در اتاقی در بسته اقدام به این کار نمایید. کودکان به دلیل سبک زندگی شاد و پر تحرک خود عاشق دویدن و بازی کردن هستند و شادی آن ها در این لحظات عکس هایشان را زیباتر می کند، اصولا در عکاسی از کودکان نباید به دنبال ژست های اتو کشیده و بسیار رسمی برای کودکان باشید چرا که این دسته عکس ها هرچه طبیعی تر باشند زیباترند.

عده ای بر این باورند که فلش دوربین به چشمان کودکان و نوزادان آسیب می زند به همین دلیل بهتر است در هنگام عکاسی از این مخلوقات ظریف، پر انرژی و دوست داشتنی فلش دوربین را خاموش کنید تا عکس های بهتری از کودکان گرفته شود.

آتلیه تخصصی کوک کفشدوزک

از مهم ترین نکاتی که در هنگام عکسبرداری از کودکان باید لحاظ شود داشتن سرعت در کار است چرا که به دلیل تحرک بالای کودک ممکن است ژست هایش نیز در ثانیه تغییر کند و شما بعضی از لحظات ناب را برای ثبت کردن از دست بدهید. همچنین صبور بودن عکاس نیز مسئله بسیار ضروری است چرا که این موجودات کوچک زود خسته می شوند و ممکن است بدقلقی کنند، برای برگرداندن آن ها به حالت آرامش و خوش اخلاقی باید صبر و حوصله بسیاری خرج کنید و گاهی حتی زمانی را به بازی با آن ها بپردازید.

در هنگام عکسبرداری باید زاویه و حالت خود نسبت به کودک را دائم تغییر دهید تا عکس ها تکراری و خسته کننده نشوند، همچنین با استفاده از لنزهای ماکرو می توانید جزئیات بدن کودک و نوزاد خود را به تصویر کشیده و از این عکس ها مجموعه ای برای یادگاری تهیه نمایید.

آتلیه عکاسی کودک کفشدوزک با استفاده از جوان ترین پرسنل عکاسی و بهره گیری از دوربین ها و ابزار پیشرفته عکاسی؛ بهترین و زیبا ترین لحظات کودک شما را به زیبایی خلق کرده و ماندگار می کند.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط