اخبار مرتبط بهترین لنز و دوربین برای عکاسی از کودکان چیست؟

لنز دوربین - فتو کفشدوزک

چگونه از کودکان عکاسی کنیم؟

عکاسی از کودکان علاوه بر زیبایی ها و هیجاناتی که دارد، گاهی خسته کننده و دشوار می شود. کسی که اقدام به عکاسی از کودکان می کند باید صبر و تحمل زیادی داشته باشد و بتواند با کودک ارتباط عمیق و خوبی را برقرار کند. این ارتباط عاطفی بی شک در بالا بردن کیفیت عکس ها تاثیر بسزایی دارد و نتیجه آن بسیار خوب خواهد بود.

چگونه می توان دوربین و لنز مناسب برای عکاسی از کودکان را انتخاب کرد؟

انتخاب دوربین مناسب برای عکاسی کاملا به سوژه ای مربوط است که شما می خواهید از آن عکس بگیرید، پس اگر در حال پرسیدن این سوال که چه دوربینی بخرم از یک متخصص و عکاس حرفه ای هستید، احتمالا باید به سوالاتی دیگر نیز جواب بدهید. این که از چه چیزی می خواهید عکس بگیرید؟ در چه مکانی می خواهید عکس بگیرید؟ چقدر از سوژه فاصله دارید و یا چه مبلغی می خواهید هزینه کنید، از سری سوالاتی هستند که یک حرفه ای از شما در مورد دوربین مورد نظرتان خواهد پرسید، پس پیش از آن که کلی هزینه متحمل شده و دوربینی بخرید که به هیچ وجه مناسب عکاسی از کودکان نیست به توصیه های زیر عمل کنید؛

دوربین ها و لنزهای مختلفی را می توان برای عکاسی از کودکان انتخاب کرد، در این بین باید به این فکر کرد که قرار است در چه محلی از کودک عکس انداخته شود، میزان نور محیط چقدر است و تا چه اندازه به جزئیات ظریف در عکس ها باید اهمیت داد.

اگر تمایل دارید از دویدن و بازی کردن کودکان خود عکس های با کیفیت تهیه کنید در ابتدا باید دوربین مناسب این کار را تهیه کنید، در کل برای این کار دو نوع دوربین بدون آینه و DSLR وجود دارد که هرکدام مزایا و معایبی دارند.

در صورتی که از بازی کودکان عکاسی می کنید با تنگ کردن دهانه دیافراگم و جلوگیری از رسیدن نور شدید به درون لنز می توانید به عمل بازی تمرکز کرده و جزئیات آن را ثبت کنید. می توانید دوربین خود را بر روی حالت ورزشی قرار داده و اگر چنین تنظیماتی در دوربین شما نیست حالت landscape  نیز کفایت می کند.

البته در بسیاری اوقات از ابتدای عمل عکاسی افراد دوربین را روی حالت کودکان(Children MODE)  می گذارند، این حالت تمام تنظیمات مرتبط با مدل عکس کودکان را ساپورت می کند، اما بنا به دلایلی ممکن است دوربین شما چنین حالتی را در منوی تنظیمات خود نداشته باشد.

عکاسی کودکان- فتو کفشدوزک

اگر تمایل دارید که پرتره های طبیعی کودک خود در هنگام دویدن و بازی را ثبت کنید، بهتر است به جای نزدیک شدن به او از قابلیت زوم در دوربین بهره بگیرید. هر چه که لنز دوربین قوی تر باشد زوم بیشتر و با کیفیت تری نیز خواهد داشت.

به دلیل این که کودکان تحرک بسیاری دارند شما نیز باید در هنگام عکاسی مثل آن ها جنب و جوش داشته باشید و چون مجبور به حرکت هستید سعی کنید از دوربین هایی بهره بگیرید که قابلیت از بین بردن اثر لرزش دست را داشته باشند و حرکت دست و بدن را به دوربین منتقل نکنند.

زوم و یا فوکوس در لنز دوربین موجب می شود تا میزان نور وارد شده به دوربین کمتر شود، به همین خاطر استفاده از تنظیمات جبران نوردهی و ISO را در هنگام عکاسی از کودکان فراموش نکنید.

بهتر است از دوربین هایی استفاده کنید تا دیافرگم دستی داشته باشند تا در هنگام تغییر لحظه ای سوژه و ژست های کودکان، لحظات را به دلیل تنظیم نبودن دوربین از دست ندهیم.

آتلیه عکاسی کودک کفشدوزک با داشتن تیم جوان در عکاسی و ایجاد محیطی شاد و دلپذیر برای انجام کار و گرفتن عکس های خلاقانه از کودکان دلبند شما، بهترین و به روز ترین متدهای عکاسی را برای عکسبرداری از کودکان شما به کار می گیرد. آتلیه تخصص کودک با سال ها تجربه موفق و ثبت بهترین لحظات کودکان، یادگاری ارزشمند از  رشد و بالندگی کودک از خود بر جای گذاشته است.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط