اخبار مرتبط مهمترین فنون و تکنیک های عکاسی از کودک و نوزاد

برای عکاسی از کودک و نوزاد باید به این کار تسلط داشت. به طوری که بتوان با مجموعه ای از ترفندها بهترین عکس ها را به ثبت رساند. تکنیک های زیر می تواند والدین را برای عکاسی هنرمندانه از کودک و نوزاد کمک کند.

مهمترین فنون و تکنیک های عکاسی از کودک و نوزاد

عکاسی از کودک

برای عکاسی از کودک بهتر است زمان روز را انتخاب کنید. کودکان به گرمای خورشید علاقه زیادی دارند و تحمل سرما را ندارند. اگر عکاسی در فضای باز و سرسبز باشد، مطمئنا عکاسی بهتر انجام می شود. کودکان به پارک علاقه بیشتری نشان می دهند. اما بهتر است زمانی کودک را به پارک ببرید که اطراف او خلوت باشد و کادر عکاسی شلوغ نباشد.

توجه به نور هم برای شفافیت و وضوح عکس مهم است. در کنار آن می توان از وسایل رنگی برای کودک استفاده کرد. زمانی که نور به اندازه کافی باشد و وسایل تزئینی رنگی همچون توپ، بالشت طرح دار، عروسک، شال گردن، کلاه و .... استفاده شود، عکس جلوه خاصی به خود می گیرد.

طرز نشستن و یا ایستادن کودک هم می تواند به ثبت یک عکس هنرمندانه کمک کند. برای این کار می توان از صندلی های متحرک، تخت، دوچرخه و ... استفاده کرد. بهتر است کمتر به وسایل خطرناک شیشه ای فکر کنید.

عکاسی از دو حالت متضاد هم ایده جالبی است. برای مثال یک حالت ایستاده و در کنار آن حالت نشسته که بعد از عکس برداری می توانید این دو تصویر را در یک کادر قرار دهید.

استفاده از لباس های خاص همچون لباس پلیس، آتش نشانی و یا مدلینگ هم یه روش حرفه ای برای عکاسی از کودک است.

خندیدن کودک عکس ها مهم است. بنابراین باید زمانی که کودک شاد و خوشحال است، عکاسی را آغاز کنید.

عکاسی از نوزاد

عکاسی از نوزاد نسبت به کودک سخت تر است. زیرا نوزاد متوجه صحبت های عکاس نیست تا بتواند ژست هنری به خود بگیرد. با این حال برخی تکنیک های زیر می تواند راهگشای عکاسی هنری باشد:

زمانی که نوزاد در خواب است، چهره آرامی به خود می گیرد. نوزادان 5 تا 10 روز نخست مناسب ترین سوژه برای عکاسی هستند. در این زمان نوزاد در خواب است و عکاس می تواند به راحتی برای او ژست انتخاب کند.

استفاده از وسایلی همچون پتو و بالشت هم برای عکاسی از کودک روش خوبی برای عکس هنری است. اما باید تشک ملحفه زیبا و با طرح جذاب باشد. اگر تشک را روی زمین و در کنار یک پنجره یا در شیشه ای با زاویه 60 درجه قرار دهید، عکس هنری تر می شود.

استفاده از پرده‌ سیاه رنگ هم روش دیگری برای عکاسی از نوزاد است. برای این کار می توانید پرده سیاه رنگ را با گیره به پشت یک صندلی ببندید. سپس نوزاد را در داخل یک سبد و در مقابل پارچه قرار دهید. این پارچه سیاه زمینه عکس را تعیین می کند که وضوح سوژه بیشتر می شود. اما باید پارچه سیاه رنگ کاملا تمیز و بدون پرز باشد تا ویرایش عکس بهتر انجام شود.

یک روش دیگری برای عکاسی از نوزاد ایجاد حس معلق بودن نوزاد است. برای این کار می توانید از پشتی صندلی یک کفه ترازو به صورت عمودی آویزان کنید. سپس نوزاد را با رعایت نکات ایمنی در آن قرار دهید. بهتر است والدین مراقب کودک باشند تا از کفه ترازو سقوط نکند.

با استفاده از کوسن بزرگ هم می توان از نوزاد عکس های هنرمندانه و زیبایی را ثبت کرد. کوسن مخصوص عکاسی را در مقابل نور و بر روی زمین قرار دهید و سپس یک روکش بزرگ را که به پشت یک صندلی نصب شده بر روی آن بیندازید. با این کار می توان با یک پس زمینه دلخواه که همان رنگ روکش است، عکاسی کرد.

آتلیه کودک کفشدوزک با کادری متخصص و حرفه ای در امر عکاسی از کودک و نوزاد بهترین خدمات را برای ثبت خاطرات کودکی فرزندتان به شما ارائه می دهد

 

اخبار مرتبط اخبار مرتبط