اخبار مرتبط بهترین ایده های عکاسی کودک در خانه و آتلیه

عکاسی از کودکان نسبت به بزرگسالان کمی دشوارتر است. کودکان مدام در حال شیطنت هستند و متوجه تکنیک های عکاسی نیستند. ضمن اینکه گاهی حوصله فیگور گرفتن هم ندارند و بنابراین عکاسی را سخت تر می کنند. اما اگر عکاس به تکنیک های تصویربرداری مسلط باشد، براحتی می تواند کودک را با خود همراه کند. آتلیه کودک کفشدوزک با کادری حرفه ای شما را در این امر یاری می نماید شما می توانید با دیدن نمونه کارهای آتلیه کفشدوزک از انتخاب خود اطمینان حاصل نمایید.

بهترین ایده های عکاسی کودک در خانه و آتلیه

استفاده از اشیا

در عکاسی از کودک، وسایل تزئینی و اشیا نقش مهمی دارند. استفاده از یک روتختی، پتو و یا فرش ساده می تواند شما را در عکاسی حرفه ای یاری دهد. کودکان با اشیا ارتباط بهتری برقرار می کنند. مثلا یک دختر بچه می تواند عروسک خود را بخوبی در آغوش بگیرد و با تمرکز نگاه بر روی عروسک، نمای زیبایی را برای عکاسی ایجاد کند.

توجه به زاویه عکس برداری

زمانی که از کودک عکس می گیرید، باید به زاویه عکس توجه کنید. بهتر است از زاویه های مختلف عکس بگیرید. با وجود تعداد زیادی عکس می توانید بهترین را انتخاب کنید. سوژه باید در مقابل نور بایستد و عکاس پشت به نور باشد. در این صورت نور به اندازه کافی سوژه را واضح نشان می دهد. برای عکس های هنری گاهی می توان سوژه (کودک) را برخلاف جهت تابش نور قرار داد. اما عکس های هنری برای کودکان مناسب نیستند و کودک به عکسی علاقه نشان می دهد که چهره او را به طور واضح نشان می دهد.

تصویر برداری کامل

برای عکس های حرفه ای باید کودک به طور کامل در کادر باشد. حتی باید فاصله کودک تا حاشیه عکس هم مناسب باشد. البته بعد از عکاسی می توان با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی این فاصله را تنظیم کرد.

گرفتن ژست های خلاقانه

فرقی ندارد که کودک در خانه است یا آتلیه؛ در هر حالتی می توان از او عکس های هنری ثبت کرد. ژست و فیگور خلاقانه اهمیت زیادی برای هنری شدن عکس دارد. برای اینکه کودک بداند چه ژستی باید بگیرد، بهتر است چند تصویری را که ژست های آنها هنری به نظر می رسد، به کودک نشان دهید.

زمان عکاسی

زمان عکاسی از کودک اهمیت زیادی دارد. چرا که اگر تازه از خواب بیدار شده و یا عصبی باشد، نمی توان عکس های خوبی از او گرفت. ضمن اینکه کودک اگر لجبازی کند، برای ژست گرفتن هم عکاس را همراهی نمی کند. بهتر است عکاسی در زمان هیجان کودک باشد.

لباس کودک

لباس هایی که به تن کودک می پوشانید باید متناسب با اندام او باشد. البته برای ثبت یک عکس هنری می توان لباس های متفاوت را انتخاب کرد. برای مثال انتخاب کت و شلوار برای کودک همراه با شال یا عینک آفتابی که او را همچون یک جوان رعنا نشان بدهد، یکی از راه های عکاسی حرفه ای است. اما باید سایز لباس ها متناسب با اندام کودک باشد. ضمن اینکه ژست کودک باید با نوع لباسی که بر تن کرده است، متناسب باشد.

ثبت عکس پرتره

عکس پرتره از کودک هم یک تکنیک هنری برای عکاسی است. در پرتره بخش زیادی از عکس به صورت کودک اختصاص پیدا می کند و در کنار آن، سایر قسمت های سر هم در عکس مشخص است. پرتره را از بالا ثبت می کنند و بالای سر تا زیر گردن در عکس قابل مشاهده است. برای ثبت پرتره کودک باید پس زمینه تصویر ساده باشد.

ویرایش تصویر

اگر قصد دارید تا تصویر کودک را با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی تنظیم کنید، ژست های کودک باید در زمان عکاسی ثبت شود. در زمان ویرایش تصویر امکان تغییر فیگور وجود ندارد.

تناسب رنگ لباس و پشت زمینه تصویر

رنگ لباس های کودک باید با پس زمینه تصویر مناسب باشد. برای عکس های هنری می توان از تکنیک تضاد یا تناسب رنگ استفاده کرد. در تناسب رنگ باید همه اجزاء تصویر و سوژه با یکدیگر هماهنگ باشند. برای ایجاد تضاد رنگ، می توان پس زمینه را سایه روشن و برای کودک لباس های رنگی انتخاب کرد.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط