اخبار مرتبط بهترین زمان عکاسی دوران بارداری

بارداری هم یکی از مراحل مهم زندگی مادر است که بار سنگین فرزند خود را به دوش می کشد. در این مرحله از زندگی هم می توان شاد بود، شاد زیست و تمامی خاطرات خوب این دوران را ثبت کرد. بسیاری از مادران در زمان بارداری علاقه زیادی به عکاسی ندارند و گوشه گیری را بر هر چیزی ترجیح می دهند. در حالی که سالهای بعد که به این دوران نگاه می کنند، حسرت بی توجهی به آن را می خورند. حتی فرزندان هم علاقه‎ی زیادی دارند تا بدانند مادرشان در زمان بارداری چگونه بوده است. بنابراین می توان این دوران را با عکاسی برای آنها ثبت کرد و به یادگار گذاشت.

اما عکاسی از دوران بارداری هم تکنیک های خاص خود را دارد. شاید اگر مادران به این تکنیک ها واقف باشند، گوشه گیری را کنار بگذارند و هر روزشان را با یک دوربین ثبت کنند.

بهترین زمان عکاسی دوران بارداری

  • بهترین زمان عکاسی بارداری

برای عکاسی از مادران باردار باید زمان آن را مشخص کرد. بهترین زمان از نظر عکاس های حرفه ای، 8 ماهگی به بعد است. در این زمان شکم مادر برآمده شده و در تصویر به وضوح مشخص می شود که مادر باردار است. برخی از بانوان در دوره بارداری کمتر به ظاهر و سر و وضع خود رسیدگی می کنند. پوست چروکیده و زمخت با لباس هایی شل و وارفته که تمام انگیزه عکاسی را از بین می برد.

در حالی که یکی از شرایط عکاسی حرفه ای از مادران باردار این است که به ظاهر خود رسیدگی کنند. پوشیدن بهترین لباس ها که متناسب با دوره بارداری باشد، عکاسی را حرفه ای تر می کند.

  • ژست های بانوان باردار

در زمان بارداری ژست گرفتن کمی دشوار است. اما اگر مادر بداند که چطور باید فیگور بگیرد که فشاری به او و نوازد در شکم وارد نشود، می توان عکس های حرفه ای را ثبت کرد. اغلب عکاس ها توصیه می کنند مادر در حالت ایستاده ژست بگیرد. زیرا در این حالت شکم به خوبی مشخص است و به مادر هم فشاری وارد نمی شود.

حالت درازکش هم برای عکاسی حرفه ای از مادر مناسب است. باید نورپردازی هم رو به سمت او باشد. در عین حال نباید پشت زمینه عکاسی را از یاد برد. بهتر است محیطی که عکاسی در آن انجام می شود، خلوت باشد. هدف از عکاسی در دوره بارداری نشان دادن شکم مادر است. بنابراین نباید فضا شلوغ باشد که سوژه اصلی از یاد برود.

  • عکس برداری در زمان روز یا شب

عکاسی در زمان روز به دلیل نور طبیعی، با کیفیت بیشتری همراه است. حال اگر دوربین عکاسی دارای فلاش باشد، عکاسی می تواند در زمان شب به همان کیفیت روز ثبت شود. البته باید توجه داشت که اگر عکاسی در شب انجام می شود، نباید دوربین از سوژه فاصله زیادی داشته باشد. در این صورت نور فلاش نمی تواند به خوبی سوژه را ثبت کند.

  • روحیه مادر

یکی دیگر از فاکتورهایی که زمان عکاسی در بارداری باید به آن توجه کرد، روحیه مادر است. مادر باید در حالت روحی خوبی باشد. چهره شاداب و پرهیجان مادر تاثیر زیادی در عکاسی دارد. بنابراین نباید زمانی که مادر حال روحی یا جسمی خوبی ندارد، عکاسی انجام شود. استرس، اضطراب و یا ترس و افسردگی مادر بخوبی در عکس های نشان داده می شود.

آتلیه کفشدوزک

با به پایان رسیدن دوران بارداری و به دنیا آمدن نوزاد شما می توانید با مراجعه به یک آتلیه تخصصی کودک و نوزاد اولین روز های زندگی فرزندتان را ثبت کنید.

اخبار مرتبط اخبار مرتبط